- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 4163
- Dodano: 2018-09-20 / 17:44
- Komentarzy: 30
Partia Razem: "Zamiast finansowania lekcji religii, ciepły posiłek dla dzieciaka"
Partia Razem przedstawiła dziś kandydatów do sejmiku województwa opolskiego. Oprócz tego przedstawiono kluczowe punkty programu, z którym Razem idzie do wyborów.
Partia Razem startuje w wyborach z hasłem "Polska, wygodny dom dla wszystkich". - Dziś Polska jest wygodnym domem, ale dla milionerów, dla mieszkańców kilku największych miast. Wystarczy wyjechać dalej, by znaleźć się w miejscu gdzie nie dojeżdża autobus, pociąg czy zamknięto szkołę, a jedynym wyznacznikiem życia społecznego jest parafia. Mamy dosyć marnowania pieniędzy na kosztowne prezenty dla zagranicznych korporacji czy finansowania kościołów - mówi Adrian Zandberg z Razem.
Działacze partii chcą skupić się na poprawie jakości życia, na dostęp do żłóbków i przedszkoli, opiekę nad osobami starszymi i godne warunki pracy zarówno osób zatrudnianych przez samorządy, jak i osób pracujących w firmach, które pracują dla samorządów.
- Partia Razem jest za tym, by edukacja w Polsce była naprawdę bezpłatna. Rodzice co chwila płacą za książki, pomoce naukowe, wycieczki, obiady. Edukacja, zgodnie z konstytucją, ma być naprawdę bezpłatna - podkreśla Zandberg.
Partia Razem chce, żeby każde dziecko dostawało ciepły posiłek. - Zamiast finansowania lekcji religii, ciepły posiłek dla dzieciaka. Chcemy, by sejmik wojewódzki wziął większą odpowiedzialność za wyrównanie szans między regionami wiejskimi i miejskimi - mówił.
Liderkami i liderami list Partii Razem do Sejmiku Województwa Opolskiego są: w okręgu nr 1 (Opole i powiat opolski) Maciej Kruszka, specjalista ds. ochrony środowiska zaangażowany w walkę ze smogiem oraz Kaja Filaczyńska lekarka, współautorka programu polityki zdrowotnej Razem.
W okręgu nr 2 (powiat kluczborski, namysłowski, oleski) z miejsca nr 1 startuje Kamila Jarońska jedna z autorek programu samorządowego Razem o kulturze i o samorządach, zaangażowana w politykę prokobiecą. Z miejsca drugiego startuje Jerzy Ochman, w latach 70. i 80. działacz opozycji demokratycznej, społecznik, który walczy z wykluczeniem komunikacyjnym mniejszych miejscowości.
W okręgu nr 3 (powiaty kędzierzyńsko-kozielski i strzelecki) z miejsca nr 1 kandyduje Paweł Mucha - prawnik, pracownik kancelarii radcowskiej, którego postulatem jest powszechny dostęp do bezpłatnej opieki żłobkowej i przedszkolnej. Z miejsca 2 kandyduje Sabina Faron - działaczka społeczna angażująca się w obronę praw kobiet.
W okręgu 4 (powiaty prudnicki, krapkowicki i głubczycki) liderem listy jest Andrzej Drost - działacz lokalnej społeczności, walczący o usprawnienie rozwiązań transportowych w okolicznych miejscowościach. Z pozycji 2 kandyduje Sandra Mazur - aktywistka Tęczowego Opola.
Liderem listy w okręgu nr 5 (powiaty brzeski i nyski) jest Piotr Osiadły pedagog, działacz na rzecz praw osób z niepełnosprawnościami.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
WlkCybernetyk: Napisała postów [25], status [nowy]
Ale jaki - mięsny, czy wege?