Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Galeria Sztuki Współczesnej

  zaprasza na:

  Salon Wiosenny 2023

  06

  maja

  2023

  SOBOTA

  pl. Teatralny 12, 45-056 Opole
  77 402 51 34
  Galeria Sztuki Współczesnej
  Ceny biletów

  wstęp:

  BRAK INFORMACJI

  Start imprezy

  start imprezy:

  00:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  BRAK INFORMACJI

  Wystawa opolskiego środowiska artystycznego

  Artystyczne salony w Opolu są obecne już od ponad 60 lat. Pierwsze zbiorowe wystawy artystów środowiska opolskiego, na których dokonywano przeglądu bieżącej twórczości, zagościły w naszym mieście już w 1955 roku, kiedy tylko utworzono tu oddział Związku Polskich Artystów Plastyków. Kilka lat później po raz pierwszy wystawę taką nazwano w Opolu SALONEM.

  Od 2021 roku Salon otwarty jest dla wszystkich osób zajmujących się sztukami wizualnymi. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest związek z Opolem lub regionem oraz przedstawienie prac nie starszych niż sprzed roku - zamiarem organizatorów jest bowiem ukazanie aktualnego potencjału miasta i regionu. Prace prezentowane na wystawie typuje niezależne jury.

  Salon Wiosenny jest wystawą konkursową - jury wyłania każdorazowo laureatów Nagrody Prezydenta Miasta Opola, Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego oraz - dla członków ZPAP - Nagrody Opolskiego Okręgu ZPAP. Dodatkowo kuratorzy i kuratorki GSW przyznają swoje wyróżnienie w formie wystawy w galerii w kolejnym roku, a jedna z artystek lub artystów ma szansę zwyciężyć w plebiscycie Nagrody Publiczności. Laureatki i laureatów nagród (oprócz Nagrody Publiczności, na którą głosowanie trwa do końca wystawy) poznajemy na wernisażu.

  Wystawa odbywa się równolegle w dwóch miejscach: w Galerii Sztuki Współczesnej przy placu Teatralnym i w Galerii ZPAP Pierwsze Piętro przy ul. Krakowskiej 1.
  Kuratorzy: Joanna Filipczyk oraz Andrzej Sznejweis
  Współorganizacja: Związek Polski Artystów Plastyków Okręg Opolski oraz Galeria Sztuki Współczesnej

  -wystawa czynna codziennie do 25 czerwca 2023 w g. 11.00 - 19.00
  -wystawa dostępna w dwóch lokalizacjach: Galeria Sztuki Współczesnej oraz Galeria Pierwsze Piętro, ul. Krakowska 1

  Kliknij, aby zobaczyć listę uczestników wystawy "Salon Wiosenny 2023"