Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II

  zaprasza na:

  Kojiki czyli księga dawnych wydarzeń - wystawa Anny Herman

  04

  marca

  2023

  SOBOTA

  Minorytów 4
  77 454 80 30
  Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II
  Ceny biletów

  wstęp:

  BRAK INFORMACJI

  Start imprezy

  start imprezy:

  00:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  BRAK INFORMACJI

  Kojiki czyli księga dawnych wydarzeń
  Galeria MBP Zamostek, ul. Minorytów 4

  Wystawę można oglądać do 1 kwietnia 2023.

  Kojiki czyli księga dawnych wydarzeń to wystawa ilustracji Anny Herman będąca interpretacją najstarszego dzieła literackiego Kraju Kwitnącej Wiśni. Ekspozycja przenosi w świat zamierzchłych historii i pozwala zanurzyć się w odmętach kosmogonicznych mitów, dzięki którym dowiemy się jak powstał Archipelag Japoński, poznamy fascynujący, nadzwyczaj często upiorny, świat bóstw, czy genezę cesarskich rodów. Kojiki to niezwykły, metaforyczny tekst, w którym kondensują się legendy, mity, anegdoty dworskie i rozliczne hymny. Dzieło zawiera opis początków japońskiej państwowości, stanowienia prawa i filozofii.

  Artystka w swoich pracach kładzie duży nacisk na kolor, kompozycję i niuanse właściwe estetyce japońskiej. Chcąc umieścić owe aspekty w odpowiednim kontekście, tak aby, jak najlepiej przybliżyć odbiorcom świętą księgę Shinto i jedno z najważniejszych dzieł Dalekiego Wschodu, każdej z ilustracji towarzyszy fragment literackiego pierwowzoru.

  Anna Herman (ur. 1994) artystka wizualna, malarka. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, obecnie doktorantka. Tworzy obrazy w technice mieszanej na płótnie oraz na papierze. Mieszka i tworzy we Wrocławiu. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach malarskich oraz ilustracyjnych w kraju i za granicą m.in. w Tokio, Dreźnie, Monachium, Kownie, Lwowie. Jest autorką sześciu murali we Wrocławiu, m.in. w Narodowym Forum Muzyki oraz Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA. Nagrodzona brązowym medalem w międzynarodowym konkursie JIA Illustration Award, finalistka biennale ilustracji w Kownie oraz Hiii Illustration Award.

  Sprawdź szczegóły