Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Galeria Sztuki Współczesnej

  zaprasza na:

  Wystawa: Let the world burn. Paweł Czekański

  10

  września

  2021

  PIĄTEK

  pl. Teatralny 12, 45-056 Opole
  77 402 51 34
  Galeria Sztuki Współczesnej
  Ceny biletów

  wstęp:

  BRAK INFORMACJI

  Start imprezy

  start imprezy:

  00:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  BRAK INFORMACJI

  Wystawa: Let the world burn. Paweł Czekański

  01.08.2021 - 26.09.2021
  g. 18:00
  Galeria Sztuki Współczesnej
  pl. Teatralny 12
  45-056 Opole
  Wstęp wolny

  Wystawa w Aneksie GSW Pawła Czekańskiego

  Wystawa czynna codziennie do 26 września.
  Jednym z istotnych współczesnych problemów, które mają wpływ na obecną i przyszłą rzeczywistość jest katastrofa klimatyczna. Nie dopuszczamy do siebie faktów lub wypieramy świadomość istnienia problemu. Lęk przed zmianami może być paraliżujący. Wpisuje się w naszą perspektywę świata, wpływa na nasze poczucie sprawstwa, lub jego brak.
  W dobie tych zmian, a ponadto niepokojów społecznych związanych z kryzysem, jak i walki o nieodnawialne surowce naturalne, odradzają się pytania z dziedziny filozofii egzystencjalnej. Pytania o indywidualną egzystencję człowieka, jego miejsce i rolę w świecie.
  Bazując na tematyce ekologicznej i zaobserwowanych zmianach, skupiam się na pesymistycznej wizji zwątpienia. Dla skontrastowania i podkreślenia poruszanych przeze mnie zagadnień kierunkuję się ku przewrotności i grotesce. Próbując przepracować zagadnienie egzystencjalizmu w kontekście przemian geopolitycznych moim celem jest podjęcie otwartego dialogu z odbiorcą. Prace są często komentarzem na temat kondycji przeciętnego człowieka w kontekście szeroko rozumianego kryzysu.
  W centrum ekspozycji znajdzie się wielkoformatowa praca Panorama, w której odwołuję się do klasycznej formy pejzażu, tutaj ubogiego i oszczędnego w środkach. Polski krajobraz zaoranych pól, na których nie widać nawet jednego drzewa kontrastuje z humorystycznym, wręcz komicznym symbolem płonącego uśmiechu.
  Kamasutra powstała w oparciu o podstawowe instynkty. Jest to zestaw dwunastu różnych scen seksu przedstawiających figury wykonane z kłosów zboża i odlanych w brązie. Przewidując nadchodzący kryzys żywnościowy, próbuję znaleźć alternatywną wizję rozmnażania żywności.

  Paweł Czekański
  urodzony w 1989 roku w Lublinie. Studia na wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, na kierunku Rzeźba, ukończone dyplomem w 2014 roku. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Swoje działania opieram głównie na bazie podstawowych symboli i odwołań kulturowych, czytelnych w naszej świadomości. Budując wizję świata często opartego o filozofię fatalizmu a jednocześnie balansując na granicy przewrotności i ironii poszukuję nowych sposobów opowiadania o absurdach świata współczesnego. Bardzo ważne są dla mnie poszukiwania dialektyki pomiędzy człowiekiem, a otaczającą go rzeczywistością, dlatego często sięgam po silnie osadzone w kulturze ładunki emocjonalne i historyczne.
  Więcej: https://bit.ly/3ey56AE
  Koordynacja, oprawa graficzna: Patrycja Kucik