Znajdź wiadomość

Chcesz ukończyć liceum w dwa lub trzy lata? To możliwe! Jest ŻAK - idealna szkoła dla tych, którzy potrzebują uzupełnić wykształcenie. Absolwenci gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej lub ośmioletniej szkoły podstawowej mają niepowtarzalną szansę na zdobycie średniego wykształcenia. W lutym zaczynają się bezpłatne zajęcia Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych ŻAK. Warto się pospieszyć, bo z początkiem września wchodzi w życie reforma przywracająca czteroletni tryb kształcenia.

Autor: Dagmara Kliknięć: 557 Komentarzy: 4
Autor: Dagmara Kliknięć: 1266 Komentarzy: 5

W związku ze zmianą struktury szkolnej proponowaną przez MEN, w Opolu konieczne jest wprowadzenie zmian w szkołach. Urząd Miasta zaproponował już określone rozwiązania dostosowania placówek do nowego ustroju.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 2381 Komentarzy: 19

Czy wiesz, że na zachodzie Europy wciąż brakuje opiekunów medycznych? Nasze pielęgniarki wyjeżdżają z Polski, by dobrze zarabiać w krajach Unii Europejskiej. Teraz i Ty łatwo możesz zdobyć podobne kwalifikacje. Centrum Nauki i Biznesu ŻAK prowadzi właśnie rekrutację na kierunki medyczne. Bezpłatne zajęcia rozpoczynają się już w lutym.

Autor: Dagmara Kliknięć: 950 Komentarzy: 7

W XIX Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Fundacji Edukacyjnej Perspektywy nasze placówki uplasowały się na bardzo wysokich pozycjach. Przedstawiciele wyróżnionych szkół odebrali wyróżnienia z rąk prezydenta Opola.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1313 Komentarzy: 1

Opolski Kurator Oświaty Michał Siek wraz z wicewójt Dobrzenia Wielkiego Ireną Weber poinformowali dziś, że żadna szkoła działająca do tej pory w gminie nie zostanie zlikwidowana. Uchwały intencyjne w sprawie reorganizacji sieci lokalnych szkół podjęła w czwartek rada gminy.

Autor: Majlan Kliknięć: 3136 Komentarzy: 13

3 lutego w Filharmonii Opolskiej odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji podwójnego jubileuszu: 800-lecia lokacji Opola oraz 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu.

Autor: Majlan Kliknięć: 789 Komentarzy: 0

Szkoły na terenie Opola odnotowują bardzo wiele nieobecności uczniów z powodu grypy i przeziębienia. W niektórych klasach na lekcjach nie ma nawet połowy uczniów.

Autor: Majlan Kliknięć: 13048 Komentarzy: 16

Miesięcznik "Perspektywy" ogłosił coroczny ranking polskich szkół. W czołówce nie zabrakło placówek z Opola.

Autor: Majlan Kliknięć: 2817 Komentarzy: 1

Tegoroczne piłkarskie półkolonie odbędą się podczas zbliżających się ferii zimowych w dwóch turnusach: od 13 do 17 oraz od 20 do 24 lutego w Football Park Opole przy ulicy Hallera. Zbiórkę każdego dnia przewidziano na godzinę 8:00, a odbiór dziecka na godzinę 16:00.

Autor: Dagmara Kliknięć: 1357 Komentarzy: 3

Opolscy uczniowie i przedszkolaki wzięli dziś udział w "Sportowych Mikołajkach" organizowanych przez Urząd Miasta Opola przy lodowisku na Stawie Zamkowym.

Autor: Majlan Kliknięć: 733 Komentarzy: 0

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 24 w Opolu odbyła się dziś Mała Olimpiada Sportowa, w której w mieszanych zespołach rywalizowały przedszkolaki z Publicznych Przedszkoli nr 22, 33 i 44 wraz z uczniami szkoły będącej gospodarzem zmagań.

Autor: Majlan Kliknięć: 1161 Komentarzy: 6

Czy Twoje dziecko było grzeczne w tym roku? Jeśli tak to zabierz je na spotkanie z wyjątkowym gościem – najprawdziwszym Świętym Mikołajem, który będzie gościem Solaris Center w dniach 3-4 grudnia. To ostatnia w tym roku okazja, żeby wziąć udział w warsztatach rodzinnych w ramach projektu Fabryka Wyobraźni. Dla stałych bywalców przewidziano nagrody.

Autor: Greg Kliknięć: 1662 Komentarzy: 0

W Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej odbyła się dziś konferencja naukowa z okazji Światowego Dnia AIDS, w czasie której uświadamiano pielęgniarki i położne na temat właściwej profilaktyki mającej uchronić je przed zarażeniem wirusem HIV.

Autor: Majlan Kliknięć: 963 Komentarzy: 3

W opolskim centrum handlowym Solaris zorganizowano dziś nietypowe wydarzenie – muzyczny flash mob. Happening przygotowano z okazji 800-lecia lokacji miasta Opola, 70-lecia działalności Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu oraz 10-lecia chóru Politechniki Opolskiej.

Autor: Majlan Kliknięć: 953 Komentarzy: 0

Podczas obchodów jubileuszu wydziału tytuł profesora honorowego otrzymał prof. Andrzej Demenko, przewodniczący Komitetu Elektrotechniki Polskiej Akademii Nauk.

Autor: Greg Kliknięć: 2210 Komentarzy: 29

Ograniczenie przepełnienia szkół podstawowych, niezmienione warunki kształcenia oraz zminimalizowanie „skutków kadrowych” - to główne założenia opolskiego urzędu miasta, przygotowującego lokalne szkoły do wygaszenia gimnazjów i przywrócenia ośmioklasowej szkoły podstawowej.

Autor: Majlan Kliknięć: 2568 Komentarzy: 8

Jak mówić, by nas słuchano? Jak mówić, by sprzedać? Sprzedać nasz produkt, usługę czy sposób patrzenia na jakiś temat? Właśnie o tym będzie mówił Jerzy Zientkowski - coach, mentor i trener z blisko 20-letnim doświadczeniem. To już w tę sobotę. Co ważne, szkolenie jest całkowicie bezpłatne.

Autor: Greg Kliknięć: 4839 Komentarzy: 0

Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 8 w Opolu po raz kolejny wzięli udział w akcji społecznej "Mamy Niepodległą!", organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Polega ona na wypełnieniu i rozesłaniu okolicznościowych kartek pocztowych do różnych osób i instytucji.

Autor: Majlan Kliknięć: 1683 Komentarzy: 60

W stolicy województwa największe natężenie ruchu kołowego przewidywane jest na drodze krajowej nr 94 oraz na ulicach: Wrocławskiej, Cmentarnej, Domańskiego i Zbożowej oraz w rejonie samego Cmentarza Komunalnego.

Autor: Greg Kliknięć: 7032 Komentarzy: 58

Cukierek albo psikus? A może królik z kapelusza? Solaris Center zaprasza wszystkie dzieci na obchody Halloween w iście magicznym stylu. Podczas kolejnej edycji Fabryki Wyobraźni – 29 i 30 października – wydarzy się wiele niesamowitych rzeczy, które na długo zostaną w pamięci małych uczestników zabawy.

Autor: Dagmara Kliknięć: 1410 Komentarzy: 33

Uroczystym posiedzeniem senatu uczelni, na który zaproszono także przedstawicieli opolskich władz, polityki i biznesu, zainaugurowano obchody 20-lecia istnienia Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji.

Autor: Greg Kliknięć: 1509 Komentarzy: 9

W Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu odbyły się dziś obchody Regionalnego Święta Edukacji. Przy tej okazji nauczycielom, uczniom i studentom wręczono nagrody i stypendia marszałka województwa opolskiego za mijający rok.

Autor: Majlan Kliknięć: 4958 Komentarzy: 7

W auli Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu odbyła się dziś uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego.

Autor: Majlan Kliknięć: 1972 Komentarzy: 16

Chmura tagów