Znajdź wiadomość

czwartek, 21 marca 2017

Pierwszy dzień wiosny był dziś okazją do oficjalnego rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Kilkadziesiąt maszyn wjechało na teren Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu. Oprócz prezentacji swojego sprzętu, uczestnicy mogli spróbować sił w różnych konkurencjach.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 8559 Komentarzy: 15

Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr II w Opolu zorganizowali sobie wyjątkowe wagary. Zamiast zasiąść w tradycyjnych ławkach szkolnych zaprosili do siebie młodszych kolegów, aby pokazać im szkołę w innym świetle.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1792 Komentarzy: 3

To najlepszy moment na rozpoczęcie przygody z piłką nożną wraz z Football Academy oraz Football Baby!

Autor: Dagmara Kliknięć: 1062 Komentarzy: 0

czwartek, 20 marca 2017

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu od września kształci się 27 przyszłych techników weterynarii. - To pierwsza taka klasa w stolicy województwa - przyznaje z dumą dyrekcja.

Autor: Majlan Kliknięć: 9930 Komentarzy: 6

czwartek, 15 marca 2017

Z dyrektorem Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Opolu - Piotrem Szaforsem - rozmawialiśmy o pomyśle, dzięki któremu granie na komputerze w szkole nie tylko nie będzie karane, ale stanie się jak najbardziej uzasadnione. 6. LO od nowego roku szkolnego uruchamia klasę językowo-informatyczną z elementami e-sportu.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2664 Komentarzy: 0

czwartek, 08 marca 2017

Na 5 oddziałach Wojewódzkiego Centrum Medycznego nie było dziś pani, na której twarzy nie pojawiłby się uśmiech wywołany wspólną inicjatywą szpitala oraz studentek Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu.

Autor: Majlan Kliknięć: 6899 Komentarzy: 17

czwartek, 05 marca 2017

W hali opolskiego kompleksu rekreacyjno-sportowego "Gwardia" zainaugurowano dziś trzecią edycję Mini Handball Ligi, której organizatorem jest Młodzieżowy Klub Sportowy Orzeł Opole.

Autor: Majlan Kliknięć: 2475 Komentarzy: 16

czwartek, 02 marca 2017

W Namysłowie rodzice uczniów uczęszczających do dwóch szkół podstawowych zebrali blisko 600 podpisów przeciwko proponowanej przez burmistrza sieci szkół. - Nie chcemy, by nasze dzieci zmieniały miejsce nauki! - grzmią rodzice.

Autor: Majlan Kliknięć: 5045 Komentarzy: 19

czwartek, 24 lutego 2017

Chcesz mieć dobrze płatną pracę zgodną z własnymi zainteresowaniami? Masz niepowtarzalną okazję, by taką znaleźć. Trwa zimowa rekrutacja do ŻAKA - to bezpłatna, zaoczna szkoła dla dorosłych, w której kształcą się fachowcy dziewięćdziesięciu różnych specjalności. Możesz szybko zdobyć kwalifikacje w wymarzonym zawodzie, zrealizować swoje pasje i znaleźć zatrudnienie, które będzie przyjemnością.

Autor: Dagmara Kliknięć: 452 Komentarzy: 5

czwartek, 20 lutego 2017

Chcesz ukończyć liceum w dwa lub trzy lata? To możliwe! Jest ŻAK - idealna szkoła dla tych, którzy potrzebują uzupełnić wykształcenie. Absolwenci gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej lub ośmioletniej szkoły podstawowej mają niepowtarzalną szansę na zdobycie średniego wykształcenia. W lutym zaczynają się bezpłatne zajęcia Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych ŻAK. Warto się pospieszyć, bo z początkiem września wchodzi w życie reforma przywracająca czteroletni tryb kształcenia.

Autor: Dagmara Kliknięć: 688 Komentarzy: 6

czwartek, 13 lutego 2017

Autor: Dagmara Kliknięć: 1323 Komentarzy: 5

czwartek, 06 lutego 2017

W związku ze zmianą struktury szkolnej proponowaną przez MEN, w Opolu konieczne jest wprowadzenie zmian w szkołach. Urząd Miasta zaproponował już określone rozwiązania dostosowania placówek do nowego ustroju.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 2429 Komentarzy: 19

Czy wiesz, że na zachodzie Europy wciąż brakuje opiekunów medycznych? Nasze pielęgniarki wyjeżdżają z Polski, by dobrze zarabiać w krajach Unii Europejskiej. Teraz i Ty łatwo możesz zdobyć podobne kwalifikacje. Centrum Nauki i Biznesu ŻAK prowadzi właśnie rekrutację na kierunki medyczne. Bezpłatne zajęcia rozpoczynają się już w lutym.

Autor: Dagmara Kliknięć: 1011 Komentarzy: 7

czwartek, 01 lutego 2017

W XIX Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Fundacji Edukacyjnej Perspektywy nasze placówki uplasowały się na bardzo wysokich pozycjach. Przedstawiciele wyróżnionych szkół odebrali wyróżnienia z rąk prezydenta Opola.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 1349 Komentarzy: 1

czwartek, 27 stycznia 2017

Opolski Kurator Oświaty Michał Siek wraz z wicewójt Dobrzenia Wielkiego Ireną Weber poinformowali dziś, że żadna szkoła działająca do tej pory w gminie nie zostanie zlikwidowana. Uchwały intencyjne w sprawie reorganizacji sieci lokalnych szkół podjęła w czwartek rada gminy.

Autor: Majlan Kliknięć: 3175 Komentarzy: 13

czwartek, 20 stycznia 2017

3 lutego w Filharmonii Opolskiej odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji podwójnego jubileuszu: 800-lecia lokacji Opola oraz 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu.

Autor: Majlan Kliknięć: 891 Komentarzy: 0

Szkoły na terenie Opola odnotowują bardzo wiele nieobecności uczniów z powodu grypy i przeziębienia. W niektórych klasach na lekcjach nie ma nawet połowy uczniów.

Autor: Majlan Kliknięć: 13154 Komentarzy: 16

czwartek, 11 stycznia 2017

Miesięcznik "Perspektywy" ogłosił coroczny ranking polskich szkół. W czołówce nie zabrakło placówek z Opola.

Autor: Majlan Kliknięć: 2863 Komentarzy: 1

czwartek, 09 stycznia 2017

Tegoroczne piłkarskie półkolonie odbędą się podczas zbliżających się ferii zimowych w dwóch turnusach: od 13 do 17 oraz od 20 do 24 lutego w Football Park Opole przy ulicy Hallera. Zbiórkę każdego dnia przewidziano na godzinę 8:00, a odbiór dziecka na godzinę 16:00.

Autor: Dagmara Kliknięć: 1394 Komentarzy: 3

czwartek, 06 grudnia 2016

Opolscy uczniowie i przedszkolaki wzięli dziś udział w "Sportowych Mikołajkach" organizowanych przez Urząd Miasta Opola przy lodowisku na Stawie Zamkowym.

Autor: Majlan Kliknięć: 774 Komentarzy: 0

czwartek, 02 grudnia 2016

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 24 w Opolu odbyła się dziś Mała Olimpiada Sportowa, w której w mieszanych zespołach rywalizowały przedszkolaki z Publicznych Przedszkoli nr 22, 33 i 44 wraz z uczniami szkoły będącej gospodarzem zmagań.

Autor: Majlan Kliknięć: 1196 Komentarzy: 6

Czy Twoje dziecko było grzeczne w tym roku? Jeśli tak to zabierz je na spotkanie z wyjątkowym gościem – najprawdziwszym Świętym Mikołajem, który będzie gościem Solaris Center w dniach 3-4 grudnia. To ostatnia w tym roku okazja, żeby wziąć udział w warsztatach rodzinnych w ramach projektu Fabryka Wyobraźni. Dla stałych bywalców przewidziano nagrody.

Autor: Greg Kliknięć: 1683 Komentarzy: 0

czwartek, 01 grudnia 2016

W Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej odbyła się dziś konferencja naukowa z okazji Światowego Dnia AIDS, w czasie której uświadamiano pielęgniarki i położne na temat właściwej profilaktyki mającej uchronić je przed zarażeniem wirusem HIV.

Autor: Majlan Kliknięć: 989 Komentarzy: 3

czwartek, 20 listopada 2016

W opolskim centrum handlowym Solaris zorganizowano dziś nietypowe wydarzenie – muzyczny flash mob. Happening przygotowano z okazji 800-lecia lokacji miasta Opola, 70-lecia działalności Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu oraz 10-lecia chóru Politechniki Opolskiej.

Autor: Majlan Kliknięć: 998 Komentarzy: 0