• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 1612
    • Dodano: 2026-06-25 / 13:15
    • Komentarzy: 0

    Opolskie Orły odebrały wyróżnienia za osiągnięcia w nauce, sporcie i kulturze

    Najzdolniejsi uczniowie opolskich szkół odebrali podczas gali dyplomy "Opolskiego Orła". Wyróżnienie przyznawane przez Prezydenta Miasta Opola trafia do młodzieży osiągającej wysokie wyniki w nauce oraz sukcesy w sporcie i działalności artystycznej.

    W Opolu odbyła się coroczna Gala Opolskich Orłów, podczas której wręczono dyplomy uczniom wyróżnionym za osiągnięcia edukacyjne, sportowe i artystyczne. Tytuł "Opolskiego Orła" przyznawany jest przez Prezydenta Miasta Opola uzdolnionym uczniom, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce oraz odnoszą sukcesy w różnych formach współzawodnictwa.

    Aby otrzymać wyróżnienie, uczniowie szkół podstawowych muszą uzyskać średnią ocen co najmniej 4,75, natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych - co najmniej 4,5. Warunkiem jest również co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania.

    W gronie laureatów szkół podstawowych znaleźli się laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz uczniowie mogący pochwalić się osiągnięciami sportowymi i artystycznymi. W tym roku tytuł otrzymali: Anna Khrolenko, Anna Zaviriukha, Oliwia Saboń, Radosław Zeman, Aleksandra Tic, Marceli Maj, Wiktor Kobyłkóewicz, Zofia Śmiałek, Weronika Szadkowska, Kacper Krzywda, Krzysztof Kochman, Jakub Szczerba, Wojciech Krybus, Adam Buczek, Aleksandra Makarewicz, Ada Bogucka, Paulina Mietła, Marek Burba, Zuzanna Wierzgoń, Alicja Karolczuk, Maria Adamczyk, Filip Janus, Julia Śliwa, Zuzanna Pacześ, Karol Kaps, Wojciech Sukman, Tymoteusz Sasal, Miłosz Zakrzewski, Piotr Dwojak, Liliana Michala, Jakub Sterniuk oraz Zuzanna Martynowicz.

    Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wyróżniono finalistów olimpiad przedmiotowych oraz zdobywców sukcesów sportowych i artystycznych. Tytuł "Opolskiego Orła" otrzymali: Zofia Jańczak, Bruno Hetmańczyk, Wojciech Diduch, Bartosz Frydel, Wiktoria Klimas, Jan Chłodnicki, Wojciech Dąbrowski, Tomasz Gudełajtis, Emilia Hajduk, Paulinas Iwan, Bartłomiej Kownacki, Amelia Kumiec, Nadia Leśniak, Michał Lis, Marta Marcinkiewicz, Marta Pelc, Dawid Popiel, Milena Ptak, Oliwia Sobolewska, Szymon Wochnik, Julia Wojczyszyn, Juliana Zmarzły, Tomasz Żurawski, Wojciech Żurawski, Stanisław Gibas, Emilia Górska, Weronika Fronia, Viktoria Cuda, Zofia Florek, Filip Firszt, Hanna Zaklika, Julia Warmuzińska, Szymon Łukasik, Jan Ślusarz, Bartosz Bednarski, Wojciech Sobczyński, Maria Bartek, Chantal Początek, Maciej Lipiecki, Dariusz Piontek, Patrycja Burzyńska, Magdalena Burska, Szymon Bich, Lena Oszek, Bibianna Suchan, Milena Lewandowska, Emilia Dzwonkowska, Małgorzata Augustyn, Patryk Andrzejewski, Marcin Oszczęda, Igor Mazur, Mateusz Janiszewski, Wiktoria Tischbierek, Paulina Piwowarczyk, Kamil Gotwald, Wiktoria Kubów, Paulina Polewka, Julia Patryka oraz Weronika Ferlin.

    Program "Opolskie Orły" ma na celu promowanie uczniów, którzy wyróżniają się nie tylko wysokimi wynikami w nauce, ale również aktywnością i sukcesami osiąganymi poza szkołą.

    Zdjęcie (1/39)

    (Fot. Czas na Opole)

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".