Znajdź wiadomość

PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiada, że w ramach Krajowego Programu Kolejowego na Opolszczyźnie poprawi się komfort obsługi na stacjach i przystankach, skróci się także czas przejazdu.

Autor: Majlan Kliknięć: 1720 Komentarzy: 8

Nowe połączenie z Opola do Trójmiasta oraz pociąg z Ozimka do stolicy - to nowości, jakie PKP wprowadzi w rozkładzie jazdy od 11 grudnia.

Autor: Greg Kliknięć: 8403 Komentarzy: 14

Z torów usunięto już uszkodzone wagony, teraz robotnicy naprawiają kilkaset metrów torowiska, rozjazdy i sieć trakcyjną. Utrudnienia dla pasażerów na odcinku Opole - Gliwice mogą potrwać do niedzieli.

Autor: Greg Kliknięć: 10797 Komentarzy: 14

Kilka wagonów wypadło z torów, niszcząc elementy torowiska. Ruch na szlaku kolejowym Opole - Gliwice będzie wstrzymany przez kilka najbliższych dni. Pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami.

Autor: Greg Kliknięć: 20830 Komentarzy: 57

Komitet Obrony Pasieki zgłosił rzekę Odrę do ogólnopolskiego konkursu. O wygranej zdecyduje głosowanie internautów.

Autor: Greg Kliknięć: 5666 Komentarzy: 8

Dziś odbyła się oficjalna prezentacja i pierwszy przejazd nowych pociągów klasy IMPULS. Nowo zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego pociągi doganiają standardem pociągi najlepszych europejskich klas. - W oczy rzuca się wygoda i nowoczesne, przyjazne pasażerom wnętrza - podkreślali Ci, którzy przyszli na opolski dworzec, aby zobaczyć nowe pociągi.

Autor: Mery Kliknięć: 7422 Komentarzy: 43

Od 4 sierpnia po torach w naszym regionie jeżdżą najnowocześniejsze w swojej klasie pociągi IMPULS. Do 19 sierpnia potrwają jazdy testowe, które już dziś wypadają pomyślnie. Pociagi jeżdżą na trasie Kędzierzyn-Koźle - Wrocław, a ich zakup został sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020.

Autor: Maria Honka Kliknięć: 1223 Komentarzy: 0

Punktualnie o godz. 8:00 z Kędzierzyna-Koźla w stronę Wrocławia wyruszył pociąg klasy Impuls. Był to pierwszy pasażerski kurs jednego z 5 najnowocześniejszych w Polsce składów zakupionych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Autor: Majlan Kliknięć: 5509 Komentarzy: 43

Miejski Zarząd Dróg odpowiada na zarzuty ekologów i zapewnia, że wycince zostanie poddanych trzynaście drzew. - A może być ich również mniej, bo być może uda nam się przesunąć pas robót i ocalić 4 drzewa - mówi Zbigniew Bahryj, dyrektor MZD w Opolu.

Autor: Mery Kliknięć: 4748 Komentarzy: 19

Po dniach w diecezji, pielgrzymi przybyli do naszego regionu wyjechali do Krakowa na główne obchody Światowych Dni Młodzieży. O 12 i 12:30 wyruszyły dwa "wesołe pociągi" z pielgrzymami zza granicy oraz młodymi wiernymi z opolszczyzny.

Autor: Mery Kliknięć: 5368 Komentarzy: 67

- Pociąg 66045 gotów do odjazdu! - krzyknął punktualnie o 10:20 kierownik specjalnego, muzycznego składu Przewozów Regionalnych, po czym Opolski Ekspres Dęty z blisko 140 osobami na pokładzie wyruszył ze stacji Opole Główne do stacji docelowej Głuchołazy Miasto.

Autor: Majlan Kliknięć: 1689 Komentarzy: 2

Od 1 kwietnia posiadacze biletów okresowych komunikacji miejskiej będą mieli możliwość korzystania z bezpłatnych połączeń realizowanych przez Przewozy Regionalne w granicach miasta. Co ważne, propozycja obejmie także posiadaczy elektronicznych biletów zakupionych przez aplikację SkyCash.

Autor: Majlan Kliknięć: 5447 Komentarzy: 16

15 połączeń zawieszonych na całej trasie oraz 7 na jej części, kolejnych kilkadziesiąt pociągów jeżdżących tylko w dni robocze - to efekt zmian, jakie czekają na pasażerów dojeżdżających do Opola koleją. Nowy rozkład jazdy wchodzi w życie 13 grudnia.

Autor: Majlan Kliknięć: 2749 Komentarzy: 7

Umowę na dostarczenie siedmiu elektrycznych zespołów trakcyjnych podpisano dziś w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Inwestycja, którą zrealizuje firma Newag S.A., opiewa na kwotę ponad 88 milionów złotych.

Autor: Majlan Kliknięć: 2494 Komentarzy: 54

Jest szansa dla mieszkańców Pludrów i okolicznych miejscowości, którzy - choć mają wyremontowane perony - to nie mogą z nich korzystać, bo nie zatrzymują się na nich pociągi. Pociągi mają zacząć kursować od czerwca przyszłego roku.

Autor: Greg Kliknięć: 2893 Komentarzy: 12

Ponad 3 miesiące przed zakładanym terminem zakończenia prac otworzono wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 462 w Łosiowie.

Autor: Greg Kliknięć: 2927 Komentarzy: 17

Nocna burza przyniosła nie tylko ochłodzenie, ale też zniszczenia. Strażacy interweniowali ponad 60 razy, drzewa uszkodziły trakcję kolejową na trasie Kędzierzyn-Koźle - Opole oraz Kędzierzyn-Koźle - Gliwice.

Autor: Greg Kliknięć: 18092 Komentarzy: 19

Z trzyminutowym opóźnieniem wjechał dziś po południu na peron czwarty opolskiego dworca pociąg Pendolino relacji Warszawa Centralna - Wrocław Główny. Najnowszy pociąg w polskim taborze kolejowym przyszło podziwiać wielu Opolan.

Autor: Greg Kliknięć: 17796 Komentarzy: 87

Po latach przerwy będzie można dojechać pociągiem z Opola do Głuchołaz, w nowym rozkładzie znajdziemy też szynobus z Brzegu do Gliwic czy z Nysy do Wrocławia. Cztery razy dziennie na opolskim dworcu będzie się zatrzymywał najszybszy i najnowocześniejszy skład w kraju - Pendolino.

Autor: Greg Kliknięć: 7426 Komentarzy: 11

Multimedialna gra, warsztaty oraz poczęstunek przewidziano dla mieszkańców Opola, którzy przyjdą w środę na uroczyste otwarcie dworca kolejowego Opole Główne. Atrakcje przygotowały Polskie Koleje Państwowe. - Chcemy, aby było to szczególny moment dla całej lokalnej społeczności i pasażerów – zapewnia przedstawiciel PKP.

Autor: Mat Kliknięć: 9417 Komentarzy: 106

Do wypadku doszło około 18:20 w dzielnicy Nowa Wieś Królewska. Szynobus uderzył w mężczyznę, prowadzącego rower przy torowisku. Mężczyzna doznał obrażeń nóg.

Autor: Greg Kliknięć: 11039 Komentarzy: 46

Lider Razem dla Opola przedstawił w czwartek wizualizację dworca Opole Wschodnie po gruntownej rewitalizacji. Do tej przykładowej koncepcji zmian Marcin Ociepa dokłada wizję rozbudowy sieci połączeń szynobusu w mieście. Ten miałby skomunikować nawet całą Aglomerację Opolską.

Autor: Mat Kliknięć: 3203 Komentarzy: 17

Rewolucję w polskim transporcie kolejowym mają zapewnić Pendolino - nowe pociągi, które będą rozwijać prędkość nawet 220 kilometrów na godzinę. Na razie wiadomo, że między Opolem a Warszawą pociągi będą kursować cztery lub pięć razy dziennie. Ceny biletów mają się zaczynać od 49 złotych.

Autor: Greg Kliknięć: 9448 Komentarzy: 94

Pasażerowie korzystający z połączenia kolejowego Zawadzkie-Opole po raz pierwszy od 2 lat przyjechali do Opola pociągiem. Wreszcie uruchomiono połączenie kolejowe i zlikwidowano zastępczą komunikację autobusową. Wykonawca remontu na tej trasie 4 razy zmieniał termin zakończenia prac.

Autor: Greg Kliknięć: 4127 Komentarzy: 10

Chmura tagów