• Wyświetleń: 1837
    • Dodano: 2017-10-07 / 17:50

Berland przegrał na wyjeździe w Rudzie Śląskiej

3 kolejka I ligi futsalu to starcie Gwiazdy Rudy Śląskiej z Berlandem Komprachcice. Niestety nasi sąsiedzi ulegli na wyjazdowym parkiecie 1:2 i muszą pogodzić się z kolejną porażką w tym sezonie.

Po wyczerpującym i ciężkim meczu na wyjeździe podopieczni Dariusza Lubczyńskiego przegrywają kolejną potyczkę w tej rundzie. Mecz co prawda miejscami wyrównany, lecz brakowało wykończenia i chłodnej głowy. Dobry początek w wykonaniu Berlandu, niestety nie pomógł objąć prowadzenia. Przyciśnięci gospodarze w pierwszych minutach potrafili odczekać ataki gości i sumiennie budować swoje akcje. W dalszej części tej połowy wyraźnie obraz gry się poprawił i oscylował na granicy "akcja za akcją" po obu stronach hali. W 14 minucie gospodarze po przypadkowym odbiciu samobójczym przez Costina, wyszli na prowadzenie. Wynik 1:0 dla miejscowych utrzymał się do końca połowy.

Druga część gry była już bardziej wyrównana. Ponownie ostoją Berlandu był Burduja, lecz w ofensywie znów górą były niecelne strzały. W 37 minucie gola wyrównującego strzelił Zboch i zapowiadała się bardzo emocjonująca końcówka. Taka też była, bowiem okazji do strzelenia gola na wagę wygranej miały obie drużyny. Zwycięsko z tego starcia wyszli, niestety gospodarze, którzy na kilka sekund przed końcowym gwizdkiem wyszli na prowadzenie. Autorem celnego strzału był Piwko. Wynikiem 2:1 zakończyło się spotkanie Gwiazdy Rudy Śląskiej z Berlandem Komprachcice, a gospodarze można powiedzieć rzutem na taśmę wyrwali punkty swojemu rywalowi.