• Wyświetleń: 2335
    • Dodano: 2017-04-25 / 08:24

Eco Uni Opole coraz bliżej I ligi

Uniwersytecka drużyna pokonała na wyjeździe KS Energetyk Poznań 3:0. Jest to pierwszy krok w drodze po awans do I ligi. Podopieczne Patryka Fogla rozegrają kolejne dwa mecze już w ten weekend w Opolu. Rywalizacja z tym przeciwnikiem toczy się do 3 zwycięstw.

Premierowy set to wyrównana walka obu ekip. Celne ataki, dobra gra na siatce po jednej jak i po drugiej stronie hali, pozwoliły zaprezentować bardzo dobre przygotowanie do tego spotkania. Uni wychodziło na prowadzenie, miejscowe podganiały wynik. Walka punkt za punkt toczyła się do samego końca, lecz ostatecznie to opolanki wyróżniły się skupieniem na finiszu i doprowadziły do wygrania seta. Zwycięstwo 25:23 był optymistycznym rezultatem ciężkiej pierwszej partii.

W drugim secie opolanki całkowicie zdominowały wyjazdowe starcie. Szybkie wyjście na prowadzenie i konsekwentna gra na siatce pozwoliła zbudować sobie różnicę punktową i kontrolować przebieg partii. Miejscowe próbowały walczyć, lecz wyśmienita gra "ecowianek" odbiegała od tej, którą zaprezentowały tego dnia zawodniczki Energetyka. Wygrana 25:15 obrazuje ogromną różnicę między tymi ekipami.

Trzeci set to kontynuacja dominacji opolanek na wyjazdowym parkiecie. Wyjście na prowadzenie i konsekwentnie powiększana różnica punktowa, pozwoliła triumfować i w tej partii. Rozgromienie gospodyń 25:10 pozwoliło szybko wygrać to spotkanie 3:0 i objąć prowadzenie 1:0 w rywalizacji z tym przeciwnikiem do trzech zwycięstw.

Kolejne mecze z Energetykiem Poznań już w najbliższy weekend w Opolu: sobota 29.04.2017 o 18.30 oraz niedziela 30.04.2017 16.00

2017-04-25 08:59:58 [89.78.157.*] id:1522994
    antyP.I.S.: Napisał postów [5736], status [VIP] Reputacja
    Normalnie zainteresowanie artykułem na forum niewiarygodne haha..