• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 1394
  • Dodano: 2024-02-18 / 10:36
  • Komentarzy: 0

  UNI Opole w Final Four!

  (Fot. Dżacheć)

  Siatkarki Nicoli Vettoriego awansowały do najlepszej czwórki Pucharu Polski

  Historyczny dzień dla UNI Opole. Zawodniczki opolskiego klubu pokonały swoje ligowe rywalki - ITA Tools Stal Mielec w czterech setach i awansowały do półfinału turnieju Final Four, który odbędzie się w Nysie 16-17 marca.

  W pierwszym secie to gospodarze wygrali do siedemnastu, a w drugim - mimo, że przez większość czasu to mielczanki prowadziły, do dwudziestu trzech. Przełamanie rywalek przyszło w następnej odsłonie - od stanu po dziewięć to Stal spokojnie przejęła inicjatywę nad wydarzeniami na boisku i zamknęła tę partię przy stanie 25:20. Wydawało się, że w czwartym secie pójdą za ciosem - ale to Wilczyce znów się przebudziły i ostatecznie wygrały do 21-en i w całym meczu 3:1-ego.

  Tym sposobem - opolanki dołączyły do ŁKS-u Commercon Łódź. Pozostałe dwa zespoły zostaną wyłonione z dwumeczów PGE Rysic Rzeszów z Grupą Azoty Chemikiem Police i BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała z Grupą Azoty Akademią Tarnów.

  UNI Opole - ITA Tools Stal Mielec 3:1 (25:17, 25:23, 20:25, 25:21)
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".