• Wyświetleń: 1362
    • Dodano: 2024-02-18 / 10:36

UNI Opole w Final Four!

Siatkarki Nicoli Vettoriego awansowały do najlepszej czwórki Pucharu Polski

Historyczny dzień dla UNI Opole. Zawodniczki opolskiego klubu pokonały swoje ligowe rywalki - ITA Tools Stal Mielec w czterech setach i awansowały do półfinału turnieju Final Four, który odbędzie się w Nysie 16-17 marca.

W pierwszym secie to gospodarze wygrali do siedemnastu, a w drugim - mimo, że przez większość czasu to mielczanki prowadziły, do dwudziestu trzech. Przełamanie rywalek przyszło w następnej odsłonie - od stanu po dziewięć to Stal spokojnie przejęła inicjatywę nad wydarzeniami na boisku i zamknęła tę partię przy stanie 25:20. Wydawało się, że w czwartym secie pójdą za ciosem - ale to Wilczyce znów się przebudziły i ostatecznie wygrały do 21-en i w całym meczu 3:1-ego.

Tym sposobem - opolanki dołączyły do ŁKS-u Commercon Łódź. Pozostałe dwa zespoły zostaną wyłonione z dwumeczów PGE Rysic Rzeszów z Grupą Azoty Chemikiem Police i BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała z Grupą Azoty Akademią Tarnów.

UNI Opole - ITA Tools Stal Mielec 3:1 (25:17, 25:23, 20:25, 25:21)