• Wyświetleń: 1203
    • Dodano: 2024-04-10 / 18:35

UNI Opole kończy sezon Tauron Ligi na siódmej lokacie

Tym sposobem Wilczyce z Opola wyrównują najlepszy wynik w historii.

Mają to! Zawodniczki Nicoli Vettoriego pokonały w opolskiej Stegu Arenie Energa MKS Kalisz 3:0-a i zapewniły sobie siódmą lokatę na koniec sezonu.

Pierwszy set to całkowita dominacja UNI od początku do końca - i pierwsza odsłona zakończyła się do dziewiętnastu. W drugim secie kaliszanki nie pozwoliły na tyle odskoczyć gospodarzom - przez całą tę partię opolanki miały tylko raz przewagę większą niż trzy punkty (10:6), lecz finalnie zwyciężyły 25:23 i siódme miejsce UNI miało na wyciągnięcie ręki. Formalności dopełniło w kolejnej odsłonie meczu - wygrywając do dwudziestu i w całym meczu 3:0-a.

MVP meczu została rozgrywająca, Julia Bińczycka, która dziś otrzymała powołanie do kadry Polski Stefano Lavariniego na siatkarską Ligę Narodów.

UNI Opole - Energa MKS Kalisz 3:0 (25:19, 25:23, 25:20)