• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 677
  • Dodano: 2024-03-05 / 16:00
  • Komentarzy: 0

  ŁKS Commercecon Łódź lepsze od UNI Opole

  (Fot. Archiwum)

  Rywalizacja trwała przez cztery sety.

  Była walka, ale niestety - punktów nie ma. Siatkarki UNI Opole przegrywają w 21 kolejce Tauron Ligi z ŁKS-em Commercecon Łódź 1:3-ech i spadają na siódmą lokatę w ligowej tabeli - co oznacza na ten moment teoretycznie trudniejszego rywala w play-offach.

  Najwięcej emocji było w otwierającym mecz secie. Mimo przegrywania 15:22-óch, opolanki zdołały odrobić straty i zdobyć siedem punktów z rzędu - a także wybronić piłkę setową przy 24:23-ech, i same zwyciężyć w tej odsłonie 26:24-ech. Druga partia zaczęła się obiecująco - od prowadzenia 3:1-ego. Niestety, łodzianki odpowiedziały skuteczną serią pięciu oczek, a potem nawet prowadziły 13:7-miu, a ostatecznie wygrały 25:21 i wyrównały stan spotkania.

  Obiecująco wyglądał w wykonaniu Wilczyc z Opola trzeci set - zawodniczki Nicoli Vettoriego prowadziły już 14:12-stu. Niestety, ŁKS przyspieszył i mimo tego że jego rywalki zbliżyły się na punkt w końcówce (23:22) to ostateczne dwa słowa należały do niego i czwarta partia mogła zakończyć spotkanie. I tak się stało - od początku do końca prowadziły łodzianki i zwyciężyły do osiemnastu, a w całym meczu 3:1-ego.

  Opolanki w ligowej tabeli wyprzedziła Moya Radomka Radom, która pokonała w trzech partiach Grupę Azoty Akademia Tarnów. Na ten moment Uni w play-offach walczyłoby z Rysicami Rzeszów - a radomskie zawodniczki z Bostikiem Bielsko-Biała. O szóstej lokacie po fazie zasadniczej zadecyduje ostatnia kolejka - opolanki zagrają z tarnowiankami, a Radomka z Metalkasem Pałac Bydgoszcz.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".