• Wyświetleń: 2829
    • Dodano: 2017-04-03 / 08:40

Berland wygrał mecz z GKS-em Tychy

Berland Komprachcice w niedzielnym meczu przed własną publicznością pokonał przyjezdnych aż 7:4. Wygrana pozwoliła uplasować się na 5 miejscu w tabeli I ligi futsalu.

Pierwsze minuty spotkania należały do przyjezdnych. Szybko strzelona bramka przez zawodników GKS-u oznajmiła wszystkim zgromadzonym, iż będzie to zacięty pojedynek z akcjami po obu stronach hali. Tak też było. Berland nie pozostawał dłużny i w krótkim odstępie czasu odpowiedział dwoma trafieniami. Najpierw piłkę do siatki rywala wpakował Mateusz Mika, a chwilę później na prowadzenie 2:1 trafił Arek Gibała. Wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron futsaliści Berlandu grali jak zaczarowani. Potrzebowali oni bowiem zaledwie kilku minut, do tego, aby w niecodzienny sposób przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Jako pierwszy w tej części rozgrywki do bramki gości trafił Dominik Dora, potem swoje celne trafienie dołożył Michała Zboch, a kolejną sytuację i dobry strzał na gola zamienił Mateusz Mika. Agresywna gra przyjezdnych skutkowała częstymi faulami, co w konsekwencji doprowadziło do przedłużonego rzutu karnego. Do piłki podszedł Rafał Gawin i nie pomylił się w walce z golkiperem gości. Tychy od tego momentu postanowiły grać z lotnym bramkarzem, co było bardzo dobrym rozegraniem z ich strony. Grając w przewadze liczebnej potrafili strzelić 3 bramki w zaledwie 5 minut, lecz na więcej celnych strzałów gospodarze im nie pozwolili. W 39' Mateusz Mika dołożył ostatnie trafienie dla Berlandu i tym samym ustalił końcowy wynik na 7:4 dla miejscowych. Zwycięstwo przybliża Komprachcice do uplasowania się na 5 miejscu w tabeli I ligi futsalu.