• Wyświetleń: 3006
    • Dodano: 2017-02-16 / 09:43

AZS Politechniki Opolskiej przegrał mecz u siebie

Siatkarki AZS Politechniki Opolskiej uległy przyjezdnym ze Świecia 1:3. Joker Mekro Świecie okazał się lepszy tego dnia, lecz wyrównana walka po obu stronach siatki była widoczna we wszystkich 4 setach. Opolanki zajmują obecnie 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów.

Pierwszy set zapowiadał ciekawą i wyrównaną walkę w tym meczu. Dobre przygotowanie zarówno gości jak i gospodarzy obrazowały sytuacje po jednej jak i po drugiej stronie boiska. Sprawne akcje, celne ataki i skuteczne obrony prowadziły miejscami do długich wymian. Nerwowa walka punkt za punkt w samej końcówce była kwintesencją premierowej odsłony. Niestety ostatecznie w tej partii zwyciężyły przyjezdne, lecz wymiany piłek jakie zafundowały zawodniczki wszystkim kibicom zapowiadały ciekawe widowisko w dalszej części rozgrywki. (27:29)

W drugim secie było już lepiej. Co prawda dalej utrzymywała się równa walka, co cieszyło kibiców , lecz minimalne błędy po stronie przyjezdnych pozwoliły triumfować opolankom. Podopieczne Andrzeja Stelmacha wygrały starcie 25:23.

W trzecim secie zawodniczki Świecia potrafiły się odwdzięczyć takim samy wynikiem, co w poprzedniej części, lecz na swoją korzyść. Znów wyrównana walka, brak większych błędów i skoncentrowana gra siatkarek obu ekip pozwoliły na doznanie sportowych emocji do samej końcówki, w której to lepsze okazały się przyjezdne 23:25.

Czwarty i ostatni set to ponowna wyrównana walka obu drużyn. Opolanki grały do końca i wylewały z siebie "siódme poty". Nie można powiedzieć, że czegoś w tym meczu brakowało. Siatkarki AZS-u zagrały na 100 procent swoich możliwości, lecz to nie pomogło świetnie prezentującym się tego dnia przyjezdnym. Ostatecznie Joker wygrał tego seta 26:24 i triumfował w całym spotkaniu 3:1. 3 punkty niestety opuszczają Opole wraz z zawodniczkami Jokera Mekro Świecie.

2017-02-16 11:34:20 [83.12.202.*] id:1508890
    fuksik: Napisał postów [956], status [stały bywalec] Reputacja
    Może świętowały Anty-Walentynki w Aquarium i jeszcze nie zeszło..