• Wyświetleń: 636
    • Dodano: 2024-02-15 / 11:31

Przełamanie Weegree!

Opolanie przełamali serię trzech spotkań bez wygranej.

Czy kryzys już zażegnany? Na pewno spotkanie z Polonią Warszawa daje nadzieję. Weegree AZS Politechnika Opolska wygrała z zespołem ze stolicy 96:91.

Choć na starcie to goście prowadzili 6:0, tak po pierwszych dziesięciu minutach to miejscowi wysoko prowadzili (29:17), a do przerwy mieli na koncie aż 58 punktów - tylko oczko mniej od tego, co uzbierali przez cały mecz w Bydgoszczy z tamtejszą Astorią i wygrywali różnicą piętnastu punktów.

I choć dobrze wystartowali po zmianie stron, tak koszykarze ze stolicy zaczęli gonić wynik - a przed ostatnią kwartą przegrywali 66:75, co na pewno było różnicą nie do odrobienia. I w 34 minucie było blisko - po rzucie za trzy Maksymiliana Morela, najlepiej punktującego zawodnika Polonii w tym meczu (21 pkt), tracili tylko oczko (79:80), a także blisko było 25 sekund przed końcem, przy stanie 90:88 dla Weegree. Choć były nerwy - ostatecznie zakończyło się szczęśliwie dla opolan, którzy wygrali ostatecznie różnicą pięć punktów i po 26 kolejkach Bank Pekao 1-ej Ligi Mężczyzn, zajmują piątą lokatę.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Polonia Warszawa 96:91 (29:19, 29:22, 17:25, 21:25)