• Wyświetleń: 661
    • Dodano: 2024-02-01 / 11:18

Weegree nie dało rady Hydrotruckowi Radom

Akademicy z Opola przegrali jedenastoma punktami.

Mała niespodzianka w hali przy Prószkowskiej w Opolu. Weegree AZS Politechnika Opolska przegrywa w dwudziestej trzeciej kolejce Bank Pekao 1-ej Lidze Mężczyzn 87:98 u siebie z Hydrotruckiem Radom, ulegając po raz drugi z tym zespołem w trwającym sezonie.

A początek układał się całkiem dobrze, gdyż gospodarze już prowadzili 12:6. Niestety, z czasem rozpędzili się przyjezdni, którzy po otwierających dziesięciu minutach wygrywali 25:21. W kolejnej odsłonie spotkania nie udało się opolanom odrobić strat i do przerwy przegrywali różnicą czterech punktów.

Po zmianie stron wynik utrzymywał się na styku aż do rezultatu 61:55 dla Hydrotrucka. Wtedy to miejscowi zdobyli osiem oczek z rzędu, a nawet wygrywali 71:64, ale cztery punkty z rzędu wywalczone przez przyjezdnych mogły mimo wszystko budzić niepokój przed ostatnią kwartą. I niestety tak było - radomianie zdobyli w finałowych dziesięciu minutach prawie dwukrotnie więcej punktów, co było kluczem do dość niespodziewanego odniesionego przez nich zwycięstwa.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Hydrotruck Radom 87:98 (21:25, 18:18, 32:25, 16:30)