• Wyświetleń: 744
    • Dodano: 2024-02-04 / 11:35

Nieudane spotkanie Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej

Opolanie przegrali 59:81 z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz.

To nie był dzień akademików z Opola. Weegree AZS Politechnika Opolska przegrało w 24 kolejce Bank Pekao 1-ej Lidze Mężczyzn z bydgoskim zespołem - Enea Abramczyk Astorią.

Już od pierwszego kosza na prowadzeniu utrzymywali się gospodarze. Powoli budowali przewagę, a po otwierającej mecz kwarcie prowadzili 21:14. Ta różnica nie zmalała po kolejnych dziesięciu minutach, choć po trochę ponad kwadransie, były tylko dwa punkty różnicy. Niestety, w końcówce znów przyspieszyli gospodarze i do przerwy wygrywali 40:33-ech.

Tuż po zmianie stron jeszcze była szansa na dogonienie rywali - a przed finałową kwartą bydgoszczanie prowadzili tylko dziesięcioma punktami, 59:49. Niestety, ostatnia część gry okazała się najsłabszą w wykonaniu przyjezdnych - co wykorzystała Astoria i dowiozła wygraną do końca, kończąc mecz przy rezultacie 81:59, dzięki czemu to ona jest na trzecim miejscu w tabeli, a Weegree - na czwartym.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Weegree AZS Politechnika Opolska 81:59 (21:14, 19:19, 19:16, 22:10)