• Dodano: 2016-05-07 / 22:41
    • Komentarzy: 2

PGNiG Superliga zostaje w Opolu. Gwardziści zakończyli sezon wygraną

Wojciech Knop który zakończył sportową karierę, został pożegnany przez kolegów z zespołu

Szczypiorniści Gwardii Opole pokonali w ostatnim meczu sezonu Śląsk Wrocław 38:26. Opolanie okazali się najlepszą drużyną fazy play out i pozostają w PGNiG Superlidze, choć 9. miejsce było pewne już wczoraj po porażce Pogoni Szczecin ze Stalą Mielec.

Gwardziści rozpoczęli pojedynek w Komprachcicach od prowadzenia 4:1, jednak moment rozprężenia w szeregach naszego zespołu sprawił, że w 13. minucie na tablicy wyników było 6:5. Opolanie kontrolowali sytuację i ich przewaga nad młodym wrocławskim zespołem rosła, po 22 minutach było 13:10, a do szatni ekipy schodziły przy stanie 18:13 dla gospodarzy.

W drugiej połowie podopieczni Rafała Kuptela kontynuowali skuteczną grę, dobrymi interwencjami popisywał się Emir Taletovic i opolanie wygrywali 20:15, a po chwili nawet 28:17. Na parkiecie pojawili się juniorzy, którzy wykorzystywali swoje szanse zdobycia bramek na ekstraklasowym parkiecie. Gwardziści nie zwolnili tempa do końca meczu i potwierdzili swoją wyższość nad zespołem rywala.

Spotkanie ze Śląskiem było ostatnim występem kapitana Gwardii, Wojciecha Knopa, który zakończył sportową karierę.

2016-05-08 16:39:52 [194.29.180.*] id:1448983
    norman: Napisał postów [784], status [rozpisany/na] Reputacja