• Wyświetleń: 1909
    • Dodano: 2015-04-26 / 00:19
    • Komentarzy: 10

Gwardia Opole wygrała wszystkie mecze w I lidze. Czas na Superligę.

W swoim ostatnim spotkaniu nasi I ligowi szczypiorniści Gwardii Opole wygrali z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 25:24. Nie było łatwo, bo bardzo zmotywowany rywal cały czas był blisko lidera, ale ostatecznie podopieczni Rafała Kuptela zaliczyli 26 zwycięstwo w lidze.

Gwardia wyszła na początku spotkania na prowadzenie 4:1. Kiedy wydawało się, że nasi zawodnicy rozpoczęli kolejną ucieczkę to 9-ty w lidze Ostrów dognił naszą drużynę do stanu 4:5. Od tego momentu rozpoczęła się gra „bramka za bramkę” Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem podopiecznych Rafała Kuptela 13:11.

W drugiej połowie pewny awansu lider nie uciekał rywalowi tylko cały czas kontrolował wynik. Gwardia kilka razy grała nawet w podwójnym osłabieniu, ale nie zmieniało to faktu, że pilnowała prowadzenia. Po 46 minutach nasza drużyna prowadziła 20:19, a ostatecznie wygrała mecz 25:24. Dzięki temu zwycięstwu, Gwardia Opole zaliczyła w tym sezonie komplet 26 zwycięstw, co dało jej 52 punkty.

2015-04-27 01:53:36 [83.10.8.*] id:1339043
    Janosik: Napisał postów [7961], status [VIP] Reputacja
    ...a co mówią na ten temat tzw."STATYSTYKI"?...czy kiedykolwiek, udał się , któremuś z klubów , tak spektakularny "AWANS"?!

2015-04-28 00:29:29 [89.79.82.*] id:1339216
    peeterdream: Napisał postów [841], status [stały bywalec] Reputacja
    Bodajże taki wyczyn zaliczyły tylko dwie drużyny kilka lat temu. Stal Mielec i Nielba Wągrowiec. Teraz jako trzecia do historii wpisała się Gwardia Opole i jest się czym chwalić w przyszłości !
    2015-04-26 13:31:11 [217.197.74.*] id:1338869
    stanek: Napisała postów [161], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    po takiej I lidze ciężko będzie przestawić się na łomot w SL. Oby nie było powtórki z poprzedniego sezonu. Trzymam za nich kciuki.