Opolskie zoo może pochwalić się kolejnym sukcesem hodowlanym - na świat przyszły cztery młode potamotrygony, czyli słodkowodne płaszczki pochodzące z rzek Ameryki Południowej. Informację potwierdził władze opolskiego Ogrodu Zoologicznego dodając, że zwierzęta czują się rewelacyjnie.
To wyjątkowa wiadomość, ponieważ potamotrygony należą do nielicznej grupy ryb żyworodnych. Oznacza to, że młode nie wykluwają się z jaj, lecz rodzą się w pełni rozwinięte i od razu są samodzielne. W świecie ryb to rzadkość, a sam fakt narodzin w warunkach ogrodu zoologicznego świadczy o bardzo dobrej opiece i właściwie dobranym środowisku.
- Młode płaszczki czują się bardzo dobrze, są zdrowe, mają ogromny apetyt - mówi Grzegorz Rolik, opiekun płaszczek w Zoo Opole.
Opolskie zoo nie tylko dba o swoich mieszkańców, ale także coraz częściej bierze udział w programach ochrony zagrożonych gatunków. Narodziny kolejnych osobników to nie tylko atrakcja dla odwiedzających, ale i powód do dumy dla całego zespołu ogrodu.
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
azam: Napisała postów [971], status [stały bywalec]
Ależ fajne mordusie :)