• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1611
  • Dodano: 2019-10-11 / 13:12
  • Komentarzy: 3

Roman Kolek wygrywa proces wyborczy. Baner z przeprosinami stanie przed szpitalem wojewódzkim

 
 
Roman Kolek wygrywa proces wyborczy. Baner z przeprosinami stanie przed szpitalem wojewódzkim

(Fot. Archiwum)

Rozprawa w trybie wyborczym, która rozpoczęła się w czwartek przed Sądem Okręgowym w Opolu zakończyła się szczęśliwie dla wicemarszałka i kandydata do Sejmu z KWW Mniejszość Niemiecka Romana Kolka.


Przypomnijmy, że 10 października 2019 Roman Kolek, kandydat do Senatu w okręgu 53 z ramienia KWW Mniejszość Niemiecka złożył wniosek do Okręgowego Sądu w Opolu w trybie wyborczym. Chodziło o o baner, który przedstawia wicemarszałka Romana Kolka oraz marszałka województwa Andrzeja Bułę jako winnych likwidacji SOR na ulicy Katowickiej.

Dzisiaj Sędzia Sądu Okręgowego w Opolu ogłosił wyrok w sprawie, który jest na korzyść wicemarszałka. W treści wyroku zobowiązano Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości do przygotowania baneru min. 2 m x 5m z ogłoszeniem o niżej wskazanej treści na co najmniej 72 godzin przy ul. Katowickiej w Opolu w odległości nie mniejszej jednak niż 50 metrów od frontowego wejścia do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu oraz do umieszczenia na własny koszt na stronie głównej NTO.pl przez 24 godziny ogłoszenia o treści:

"Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości oświadcza, że: NIE SĄ PRAWDZIWE rozpowszechniane przez NIEGO
informacje, o rzekomym likwidowaniu przez Koalicję Platforma Obywatelska - Mniejszość Niemiecka - Polskie Stronnictwo Ludowe Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu i PRZEPRASZA Pana Romana Kolka za wykorzystanie jego wizerunku w celu sugerowania jego odpowiedzialności w tym zakresie".

- Koniec z kłamstwem upowszechnianym przez jednego z kandydatów PiS. Kampania wyborcza prowadzona przez czołowego kandydata z listy PiS w Opolu już dłuższy czas polegała na atakowaniu mojej osoby. By niepotrzebnie nie eskalować konfliktu, nie chciałem w żaden sposób komentować tych ataków. Jednakże w momencie, kiedy straszy się mieszkańców województwa likwidacją SOR, nie mogę stać bezczynnie. Stąd złożony wniosek w trybie wyborczym. Cieszę się z pozytywnego postanowienia Sądu, który jasno wskazuje, że kandydat PiS mówił nieprawdę - komentuje treść wyroku Roman Kolek.

Dziś uprawomocnił się wyrok w sprawie Zembaczyński vs Kowalski.

Sąd Apelacyjny w pełni podtrzymał postanowienie Sądu Okręgowego w Opolu. Janusz Kowalski będzie musiał przeprosić Witolda Zembaczyńskiego. Ma także zakaz rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat poszkodowanego.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-12 07:46:36 [31.60.57.*] id:1583187  
Polpha: Napisał postów [7781], status [VIP] Reputacja
janusz znowu dał dooopy

Nick:
Treść:
2019-10-11 21:17:21 [178.37.30.*] id:1583176  
Durden007: Napisał postów [892], status [stały bywalec] Reputacja
Co za janusz z tego Kowalskiego.

Nick:
Treść:
2019-10-11 16:57:29 [31.60.90.*] id:1583165  
annmarie: Napisał postów [705], status [rozpisany/na] Reputacja
Brawo panie Kolek! Brawo!

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia