Znajdź wiadomość

Tegoroczna zima dała się we znaki drogowcom. Intensywne opady śniegu wpłynęły na koszt utrzymania porządku na ciągach komunikacyjnych w regionie. Zarząd Dróg Wojewódzkich podliczył wydatki.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 7323 Komentarzy: 36

W sobotnie przedpołudnie grupa rodziców wraz ze swoimi pociechami ćwiczyła w parku na osiedlu Armii Krajowej. Wydarzenie "Rusz się - zima nie jest zła" zorganizowało stowarzyszenie BuggyGym.

Autor: Majlan Kliknięć: 6310 Komentarzy: 38

Długo utrzymujące się niskie temperatury powietrza połączone z opadami śniegu - których przecież tej zimy nie brakuje - sprawiają, że stan dróg w Opolu zaczyna się pogarszać, a kierowcy skarżą się na coraz większe ubytki w nawierzchni.

Autor: Majlan Kliknięć: 8057 Komentarzy: 31

O związanych z zimą zagrożeniach dla rowerzystów, stałym nadzorze nad ścieżkami i stanie infrastruktury rowerowej w nowo włączonych do miasta częściach Opola oraz zimowych różnicach między rowerzystami a motocyklistami rozmawialiśmy ze Sławomirem Szotą - opolskim oficerem rowerowym.

Autor: jaceksz Kliknięć: 934 Komentarzy: 0

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło w pobliżu Mąkoszyc w powiecie brzeskim.

Autor: Greg Kliknięć: 16546 Komentarzy: 65

Zimowy wypoczynek na Opolszczyźnie zaczyna się 13 lutego. Na mieszkańców Opola czeka moc atrakcji sportowych, kulturalnych i naukowych.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 3605 Komentarzy: 0

Nie tylko wiosną i latem, ale również zimą opolski Ogród Zoologiczny tętni życiem. Można tutaj miło spędzić czas i obserwować zachowanie zwierząt w zimowych warunkach.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 2532 Komentarzy: 5

O niskich temperaturach i powietrzu, które w Opolu coraz bardziej widać rozmawialiśmy w Drugiej Kawie z zastępcą komendanta opolskiej Straży Miejskiej, Krzysztofem Maślakiem.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1964 Komentarzy: 0

Jak przekonują opolscy cykliści, rowerem po Opolu można poruszać się nie tylko latem.

Autor: Majlan Kliknięć: 6134 Komentarzy: 20

Tegoroczne piłkarskie półkolonie odbędą się podczas zbliżających się ferii zimowych w dwóch turnusach: od 13 do 17 oraz od 20 do 24 lutego w Football Park Opole przy ulicy Hallera. Zbiórkę każdego dnia przewidziano na godzinę 8:00, a odbiór dziecka na godzinę 16:00.

Autor: Dagmara Kliknięć: 1353 Komentarzy: 3

Kanał Ulgi i Odra w Opolu są skute lodem, mróz przez ostatnie dni daje nam się we znaki. Prognozy mówią jednak o tym, że od czwartku ma być cieplej.

Autor: Greg Kliknięć: 14362 Komentarzy: 36

Sanki, popularne "jabłuszka", a nawet... kawałki kartonu - wszystko, na czym da się zjechać z górki poszło w ruch! Okazuje się, że chętnych do zimowych aktywności nie brakuje.

Autor: Greg Kliknięć: 4295 Komentarzy: 15

W nocy temperatura na Opolszczyźnie może spaść nawet do -18 stopni Celsjusza. W tym czasie trzeba pamiętać o własnym bezpieczeństwie i zwracać uwagę na osoby samotne oraz bezdomne.

Autor: Greg Kliknięć: 5474 Komentarzy: 69

O tym jak Opole jest przygotowane na śnieg i mróz rozmawialiśmy z dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg Zbigniewem Bahryjem. Zapytaliśmy, czy MZD musi oszczędzać i ile kosztuje jeden dzień konkretnej „akcji zima”.

Autor: jaceksz Kliknięć: 742 Komentarzy: 0

Z Michałem Wandraszem – rzecznikiem opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozmawialiśmy o tym, czy zima w tym roku zaskoczy drogowców. Zapytaliśmy ile miesięcznie GDDKiA wydaje na zimowe utrzymanie dróg i czy można połowę tej kwoty wydać w jeden dzień.

Autor: jaceksz Kliknięć: 2698 Komentarzy: 0

Choć kalendarzowa zima zaczyna się dopiero za 3 tygodnie, to biały puch przykrył Opole wcześniej. Niestety prognozy wskazują na to, że tylko na parę godzin.

Autor: Greg Kliknięć: 8497 Komentarzy: 63

Grupa kilkudziesięciu osób weszła dziś do lodowatej wody na kąpielisku Bolko. Morsy zapewniają, że ich hobby ma zbawienny wpływ na zdrowie.

Autor: Greg Kliknięć: 12544 Komentarzy: 38

Zima to dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu zawsze trudny czas. Jak co roku jego kierownictwo prosi o wsparcie czworonogów w chłodniejsze miesiące.

Autor: Majlan Kliknięć: 8848 Komentarzy: 85

Z uwagi na występujące coraz częściej przymrozki, wulkanizatorzy zalecają już zmianę ogumienia w naszych samochodach z letniego na zimowe. To także ostatni dzwonek, by uniknąć długich kolejek, które niebawem będą ustawiały się do warsztatów samochodowych.

Autor: Majlan Kliknięć: 6432 Komentarzy: 29

Dziś w niektórych miejscach Opolszczyzny temperatura sięga powyżej 10 stopni Celsjusza. I nie jest to wyjątek tej zimy. Od początku grudnia zaledwie przez kilka dni mogliśmy doświadczyć siarczystego mrozu. Kogo ta sytuacja cieszy, a kto ma powody do zmartwień?

Autor: Greg Kliknięć: 5355 Komentarzy: 36

Nawet kilkudziesięciu kierowców w ciągu jednego dnia korzysta z pomocy straży miejskiej. Strażnicy mają specjalne urządzenie, za pomocą którego uruchamiają silnik, gdy mróz spowoduje, że akumulator nie pozwala na uruchomienie auta.

Autor: Greg Kliknięć: 3793 Komentarzy: 52

1 lutego na Opolszczyźnie rozpoczną się ferie zimowe. Wtedy też ruszy organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu akcja "Biała Zima", w ramach której dzieci będą mogły bezpłatnie lub za symboliczną opłatą korzystać z atrakcji przygotowanych przez miasto.

Autor: Majlan Kliknięć: 3637 Komentarzy: 76

Nietrzeźwy 47-latek spał na parkingu podczas kilkustopniowego mrozu. Szybka reakcja jednego z przechodniów oraz policjantów pozwoliła uratować mężczyznę.

Autor: Greg Kliknięć: 5752 Komentarzy: 42

Wigilia Bożego Narodzenia większości z nas kojarzy się z suto zastawionym stołem, gronem bliskich osób, śpiewaniem kolęd czy prezentami. Jednak nie dla wszystkich święta są szczególnym czasem. Osoby bezdomne, jak same mówią, traktują te dni, jak każde inne.

Autor: Majlan Kliknięć: 6477 Komentarzy: 61