• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 3563
    • Dodano: 2024-04-24 / 20:34
    • Komentarzy: 0

    Opolskie Centrum Onkologii: Transformacja oddziału i nowe możliwości dla pacjentów

    Opolskie Centrum Onkologii nie ustaje w wysiłkach, aby dostarczyć swoim pacjentom najnowocześniejszą opiekę. Ostatnie inwestycje to nie tylko krok naprzód w leczeniu onkologicznym, ale także znacząca poprawa komfortu pobytu pacjentów w szpitalu.

    W ramach ciągłego rozwoju szpitala oddano do użytku nowo wyremontowany Oddział Kliniczny Chirurgii Onkologicznej oraz najnowszej generacji akcelerator do precyzyjnego zwalczania komórek nowotworowych.

    Transformacja oddziału i nowe możliwości dla pacjentów

    - Oddział przeszedł totalną metamorfozę. Wszystkie sale pacjentów teraz oferują łazienki, zwiększając prywatność i wygodę. To ważny krok w poprawie standardów opieki - podzielił się Tomasz Sachańbiński, kierownik Oddziału Chirurgii Onkologicznej.

    Kompleksowe prace, których koszt wyniósł ponad 3 mln zł, obejmowały stworzenie nowoczesnej dwustanowiskowej sali intensywnej opieki medycznej, wyposażonej w zaawansowany system monitoringu. - Troska o pacjentów jest naszym priorytetem, dlatego inwestujemy w sprzęt, który pozwala na jeszcze lepsze świadczenia - powiedział Marek Staszewski, dyrektor OCO.

    Nowy akcelerator - nowa era w radioterapii

    Lidia Czopkiewicz, kierownik Zakładu Radioterapii, wyjaśniła, że nowy akcelerator jest identyczny jak dwa już pracujące urządzenia i ma kluczowe znaczenie dla pacjentów z rakiem piersi i płuc. - Nowoczesny sprzęt pozwala nam na jeszcze bardziej precyzyjne leczenie - zaznaczyła. - Urządzenie służy do napromieniowani praktycznie wszystkich lokalizacji zmian nowotworowych. Oprócz akceleratora zakupiony został sprzęt do pozycjonowania pacjenta: to kamery, które dokładnie śledzą powierzchnię napromieniowania pacjentów. Sprzęt ten także został zainstalowany dla potrzeb pozostałych urządzeń. Taka precyzja zlokalizowania zmian ma szczególne znaczenie dla pacjentów z rakiem piersi i płuc - mówiła specjalistka.

    - Każdego dnia korzysta z niego 30 pacjentów. Mamy nadzieję, że dzięki temu więcej osób będzie mogło mówić o swoim nowotworze w czasie przeszłym - dodał Grzegorz Cieślik z Zakładu Fizyki Medycznej. - To urządzenie leczy zmiany nowotworowe przy użyciu promieniowania jonizującego. Wytwarza ono wiązki promieniowania, które docierają w obszar zmiany nowotworowej w ciele pacjenta. Urządzenie lokalizuje tę zmianę, dobrze pozycjonuje pacjenta, leżącego w czasie zabiegu na stole terapeutycznym i pozwala precyzyjnie napromienić obszar zmiany nowotworowej. - wyjaśnił.

    Słowa wsparcia od pacjentów


    Wśród osób, które doświadczyły opieki OCO, jest Agnieszka Litwin, znana z kabaretu "Jurki". - Jestem wdzięczna za profesjonalizm i zaangażowanie zespołu medycznego. Uważam, że jedność ciała i umysłu, ale i postawa "walczymy" wspiera leczenie i pozwala się na nim skupić. Dziękuję za wsparcie całemu zespołowi OCO. Ogromnie się cieszę, że się udało i polecam profilaktykę i samobadanie piersi. Gdy tylko organizm wysyła sygnały, nie ignorujmy ich, udajmy się do specjalisty - apelowała.

    Zdjęcie (1/9)

    Fot. Opolskie.pl

    reklama

    Wydarzenia pod patronatem portalu

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".