• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 976
  • Dodano: 2024-03-08 / 13:21
  • Komentarzy: 0

  Spraw prezent sobie i bliskim. Przebadaj się

  (Fot. Pixabay)

  8 marca, to wyjątkowy dzień. Obchodzone jest święto płci pięknej, która bez wątpienia nadaje sens życia mężczyznom. Jednak, aby życie było piękne i kolorowe dzięki kobietom, należy dbać o zdrowie. Mammografia, to profilaktyczne badanie, które zaleca się wykonać każdej kobiecie, w trosce o zdrowie i życie.

  - Świadomość wśród kobiet na ten temat jest coraz większa, co przyczynia się na coraz to większą ilość przebadanych kobiet.
  Ostatnimi czasy pobijamy wszelkie rekordy jeśli chodzi o profilaktykę raka piersi. W ubiegłym roku wykonywaliśmy około 700 badań miesięcznie. W lutym, w zeszłym miesiącu takich badań wykonaliśmy 1100. a Przypominam, że jest to najkrótszy miesiąc w roku, także naprawdę mnóstwo badań. Ogromny szacunek dla tych pań, które mają świadomość, że ta profilaktyka jest ważna - komentuje Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii.

  Dbanie o zdrowie jest istotne, dlatego też ważne jest to, aby zatroszczyć się o własne zdrowie. Tym bardziej, że opolskie ośrodki medyczne nieustannie rozwijają się i osiągają coraz to wyższy poziom obsługi. Idealnym przykładem na to jest Opolskie Centrum Onkologii, gdzie trwa właśnie remont ginekologii położniczej. W nowych salach pacjentki będą mogły czuć się naprawdę komfortowo, a nowe łazienki pozwolą na wygodę i relaks.

  Do dbania o własne zdrowie zachęca również Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Zuzanna Donath-Kasiura.
  - Moje drogie panie. Przez cały rok troszczymy się o innych. Abyśmy miały siłę troszczyć się o innych same musimy być zdrowe. Zadbajmy o własne zdrowie. Badajmy się, abyśmy mogły być silne dla nas i naszych najbliższych

  Czym jest mammografia?
  Badania obrazowe (czyli USG, mammografia, a w szczególnych przypadkach również MR, czyli rezonans magnetyczny) stanowią podstawę w diagnostyce chorób piersi. Każde z badań ma inne, nawzajem uzupełniające się właściwości. Żadne nie jest lepsze lub gorsze od pozostałych. Wybór metody badania zależy w głównej mierze od wieku i budowy piersi pacjentki. Często spotykam się w gabinecie z zapytaniem, czy małe piersi da się zbadać, czy technicznie możliwe jest wykonanie np. mammografii. Dobry specjalista w dziedzinie USG i mammografii poradzi sobie z badaniem w każdym przypadku.

  Każde piersi warto badać! Rozmiar biustu nie koreluje z ryzykiem raka piersi.
  (źródło: dbajopiersi.pl)
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".