• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 3483
  • Dodano: 2024-03-07 / 13:15
  • Komentarzy: 3

  Centrum Onkologii w Opolu w świetnej kondycji

  Dziś w Opolskim Centrum Onkologii odbyła się konferencja prasowa podczas której omówione były inwestycje zrealizowane w 2024 roku. Opolszczyzna pnie się coraz wyżej w świecie onkologii.

  Opolskie Centrum Onkologii prężnie działa, a działać będzie jeszcze prężniej. Wszystko za sprawą inwestycji realizowanych na terenie szpitala.

  Spory wydatek inwestycyjny, bo ponad 25 milionów złotych, z czego 16 milionów, to budżet Ministerstwa Zdrowia, 4 miliony z Województwa Opolskiego, no i nasze skromne środki, które mogliśmy przeznaczyć na inwestycje. Zrealizowaliśmy i dalej realizujemy remonty na terenie Centrum. Część oddziału ginekologii onkologicznej już została wyremontowana. Pozostałą część remontu chcemy zrealizować w tym roku. Trwa również remont w oddziale chirurgii onkologicznej. Jedna część oddziału już jest oddana do użytku dla pacjentów. w Końcu będziemy mieli taki standard, jaki powinien panować w środku Europy, w 40 milionowym kraju - komentuje dyrektor placówki, Marek Staszewski.

  Władze szpitala zabrały nas na wycieczkę po wyremontowanej części oddziału ginekologii onkologicznej. Nowe sale pozwalają odczuć nowy komfort, a łazienki zapewniają wszystkie potrzeby pacjentek. Władzom ośrodka szpitalnego zależy na tym, aby pacjenci czuli się tu jak najlepiej, pomimo sytuacji zdrowotnej. Stąd nieustanny rozwój Centrum Onkologii. Remonty, zmiany kolorów ścian, ozdabianie je w muzyczne motywy nawiązujące do polskiej stolicy piosenki.

  Jeszcze w ubiegłym roku pracowaliśmy tylko na jednym mammografie. Udało nam się pozyskać grant z Ministerstwa Zdrowia umożliwiający zakup drugiego mammografu. Zależało nam, aby ten drugi był z wyższej półki. W związku z tym wystąpiliśmy do Zarządu Województwa o dofinansowanie tego zakupu i tak z kwoty 650 tysięcy złotych, które pozyskaliśmy z Ministerstwa, wydaliśmy prawie milion dwieście tysięcy złotych. Poza mammografem udało nam się z tych środków dokonać jeszcze małego remontu - komentuje dyrektor Staszewski.

  Bardzo dużo siły i środków przeznaczamy na to, abyśmy mogli mieszkanką i mieszkańcom mieli jak najlepsze warunki do leczenia. Nasze szpitale się nieustannie zmieniają na lepsze. Dziś mogliśmy zobaczyć nowe sale już z pacjentkami. To są już sale z pełnymi węzłami sanitarnymi, tak jak to powinno dziś wyglądać - mówi Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Zuzanna Donath-Kasiura.

  Władze szpitala onkologicznego nie zatrzymują się z działaniami mającymi na celu rozwój ośrodka. Pomysłów i planów jest coraz więcej, jak i również możliwości.

  Zdjęcie (1/6)

  (Fot. Woytazz)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-05-21 09:03:16 [188.211.160.*] id:1673291  
  Bartek1939: Napisał postów [169], status [wyjadacz] Reputacja
  ?onkologia weee swietnej formie, tylko pacjeci z numerkami 1834, 1835? itd itp nie sa w swietnej formie.

  Nick:
  Treść:
  2024-03-08 09:00:37 [37.247.228.*] id:1670817  
  siwy72: Napisał postów [86], status [rozkręcił się] Reputacja
  A jak może być inaczej. Onkologia dziś to najlepszy interes dla wszystkich wokół, poza pacjentem.

  Nick:
  Treść:
  2024-03-08 04:40:31 [5.173.96.*] id:1670809  
  BETT: Napisał postów [92], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  Skutek naszej polskiej żywności. I tak będzie bez końca , korporacje będą się bogacić , a my umierać w niewyobrażalnym cierpieniu .

  Nick:
  Treść: