• Wyświetleń: 2872
    • Dodano: 2017-03-25 / 08:57

AZS Politechnika Opolska wygrywa z Kaliszem i zagra o 5 miejsce w 1 lidze

Siatkarki AZS Politechnika Opolska pokonały we własnej hali zawodniczki z Kalisza 3:1 i dzięki temu, powalczą o 5 miejsce w 1 lidze.

Mecz od początku zapowiadał się bardzo emocjonująco, a to za sprawą wygranej w Kaliszu naszych zawodniczek 3:2. Wszyscy znali stawkę zawodów w Opolu, dlatego obie drużyny przystąpiły bardzo skoncentrowane. Gra punkt za punkt od pierwszego gwizdka podobała się zgromadzonej publiczności. Mocne ataki i skuteczne obrony, przechyliły zwycięstwo na korzyść naszych zawodniczek, które wygrały pierwszego seta 25:21.

Drugi set wskazywał, że potoczy się jak pierwszy. AZS prowadził grę, odskoczył na kilka punktów i wtedy niestety wkradło się rozluźnienie, które skrzętnie wykorzystały przyjezdne , odrabiając straty i wygrywając seta 27:25
    Zawodniczki z Kalisza chciały wygrać również trzeciego, lecz dobra gra opolanek sprawiła wygraną seta 28:26 oraz prowadzenie w meczu 2:1. Nasze zawodniczki poszły za ciosem i w trzecim secie po skutecznych atakach wygrały 25 do 19, a w całym meczu 3:1.

Teraz AZS KU Politechnika Opolska czeka na rywala z którym zmierzy się o 5 miejsce w 1 lidze, a zostanie nim zwycięzca meczu AZS Gliwice : Nike Węgrów.