• Wyświetleń: 3920
    • Dodano: 2017-02-11 / 21:59

AZS Politechniki Opolskiej przegrał mecz na wyjeździe w Warszawie

(Fot. Archiwum)

Siatkarki Opolskiej drużyny zmierzyły się na wyjeździe z liderem tabeli Wisłą Warszawa. Mimo walki oddanej na parkiecie i wielu nerwów, opolanki nie dały rady silniejszemu przeciwnikowi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla stolicy, umacniając Wisłę na fotelu lidera I ligi. Opole zajmuje niezmienne 7 miejsce z dorobkiem 23 punktów.

Od początku spotkania było widać różnicę między obiema ekipami. Minimalnie lepsza gra po stronie gospodyń, pozwoliła od pierwszych piłek wychodzić na prowadzenie. Opolanki miejscami prowadziły w premierowej odsłonie, lecz nie były na tyle skoncentrowane, aby pójść za ciosem. W konsekwencji dobre ataki Wisły i drobne błędy w obronie opolskiej drużyny pozwoliły triumfować Warszawie 25:20.

W drugim i trzecim secie bezdyskusyjnie dominowały zawodniczki Wisły. Oczywiście opolankom nie można zarzucić waleczności, ponieważ każda zawodniczka dała z siebie sto procent możliwości na wyjazdowym, trudnym terenie. Oba przegrane sety do 19 pozwoliły łatwo wygrać całe spotkanie 3:0 drużynie ze stolicy. Zawodniczkom Politechniki Opolskiej ciężko było wywalczyć dzisiaj chociaż jednego seta, lecz mamy nadzieję, że to tylko mały wypadek przy pracy, zwłaszcza gdy przeciwnikiem był lider tabeli.