• Autor: Mat
    • Wyświetleń: 8692
    • Dodano: 2012-03-22 / 05:53
    • Komentarzy: 59

    Ratusz zmniejszy opłaty za ogródki piwne na Rynku

    Ratusz zmniejszy opłaty za ogródki piwne na Rynku

    Właściciel małego punktu gastronomicznego w Rynku właśnie opłacił zajęcie kilku metrów pasa drogowego po podwyższonej stawce. - Nie rozumiem co tu się dzieje, raz miasto wprowadza podwyżki a za chwilę się z nich wycofuje? - pyta rozgoryczony.(Fot: Dżacheć)

    Grupa restauratorów wpłynęła na władze Opola, które rezygnują z uchwalonej kilka miesięcy temu 200- procentowej podwyżki opłat za zajęcie pasa drogowego w Rynku, najczęściej na użytek ogródków piwnych. To jednak marne pocieszenie dla właścicieli mniejszych biznesów, bo ci podpisali już umowy z MZD po nowej stawce i jak sami przyznają, czują się wystawieni do wiatru.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Pod koniec ubiegłego roku Rada Miasta Opola przyjęła uchwałę wprowadzającą podwyżkę opłat za zajęcie pasa drogowego w obrębie Rynku – z 50 groszy za metr kwadratowy do 1,5 złotego za metr kwadratowy. Nowe regulacje weszły w życie od 1 marca tego roku, co spotkało się z dużymi protestami właścicieli restauracji i lokalów gastronomicznych, które w okresie letnim wystawiają ogródki piwne. Obawy właścicieli kilku restauracji i pubów dotyczyły jednak przyszłego roku, bo umowy dotyczące zbliżającego się sezonu podpisali przed 1 marca.

    - A to oznacza, że naliczona została im stara opłata w wysokości 50 groszy za metr kwadratowy. Konsultowaliśmy się w tej sprawie z radcą prawnym i na podstawie jego opinii stoimy na stanowisku, że nie możemy pobierać większych opłat nie mając ku temu podstawy, w tym przypadku prawomocnej uchwały rady miasta – wyjaśnia Mirosław Pietrucha, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

    Zobacz takze 16 mln zł na Pomnik Czynu Powstańczego. Wicepremier ogłosił decycję WIDEO

    Niedługo po naszym artykule na temat podwyżek opłat, do ratusza udała się delegacja restauratorów, która wynegocjowała zmianę opłat – tym razem z uchwalonych 1,5 złotego za metr kwadratowy na złotówkę za metr. - Na skutek tego porozumienia radni otrzymają projekt uchwały zmieniający stawkę, prawdopodobnie na kwietniowej sesji rady miasta. Jeśli ją przegłosują, to nowe stawki zaczną obowiązywać najwcześniej w maju – mówi wicedyrektor MZD.

    W maju, czyli wtedy kiedy sezon na ogródki trwa już w najlepsze. - To jest jakiś skandal. Ja właśnie opłaciłem moje kilka metrów kwadratowych na cały sezon po tej podwyższonej stawce. W tamtym roku kosztowało mnie to niecałe 100 złotych, teraz, choć zdecydowałem się na krótszy okres to wyłożyłem ponad 200 złotych - mówi Furad Selikkol, właściciel punktu gastronomicznego z tureckimi potrawami. - Nie dostałem żadnej informacji, że planowane są jakieś zmiany w opłatach. Nie rozumiem co tu się dzieje, raz miasto wprowadza podwyżki, a za chwilę się z nich wycofuje. A najwięcej i tak płacą ci najmniejsi. Czy to jest uczciwe? - pyta rozgoryczony mężczyzna.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2012-03-22 19:05:01 [89.101.67.*] id:796743  
    Doe John: Napisał postów [565], status [starszy pismak] Reputacja
    NIE NIE NIE ile jeszcze tych kebabów ma byc w Opolu ile tego scierwa ma chodzic po Opolu ciapate niemyte ogony do piekla z Wami !!!!! A co do ogródków cena powinna zostac utrzymana i nie powinna podlegac negocjacji chcesz lac piwo PLAC proste i jasne !!!!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2012-03-22 20:11:06 [77.254.28.*] id:796850  
    gregorio_88: Napisał postów [2520], status [Szycha] Reputacja
    Popieram posta a szczególnie o tych ciapatych.
    2012-03-22 20:12:43 [83.30.132.*] id:796851  
    niebieski35: Napisał postów [8100], status [VIP] Reputacja
    Ale tak rozsądnie to nie chce Wam się rzygać od kolejnego banku, ubezpieczalni albo pryszcza urzędowego? To już lepsze kolorowe jarmarki:P
    2012-03-22 20:13:29 [83.4.184.*] id:796852  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    popieram równiez odnośnie cen za ogródki...i nikt niech mi nie wpiera że ajenci dopłacają do interesu
    2012-03-22 21:03:42 [217.197.76.*] id:796886  
    opolaninn: Napisał postów [3122], status [Szycha] Reputacja
    200 zł zapłacił jesoo ale majatek!!!ja musze płacic za lokal 600 co miesiac i nie płacze
    2012-03-23 09:21:47 [164.127.237.*] id:797218  
    kasa12: Napisał postów [866], status [stały bywalec] Reputacja
    ale narzeka to polak to widać
    2012-03-22 08:39:26 [46.113.6.*] id:796258  
    kasa12: Napisał postów [866], status [stały bywalec] Reputacja
    smaczne jedzenie tam macie ale małe pomieszczenie ;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [8]
    2012-03-22 08:53:28 [77.223.234.*] id:796264  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    lubisz czasami ciemnego mięska po smakować?:D
    2012-03-22 08:54:06 [83.30.173.*] id:796265  
    niebieski35: Napisał postów [8100], status [VIP] Reputacja
    a to Ty łaciaty jesteś Demek?:D
    2012-03-22 08:55:09 [83.30.173.*] id:796267  
    niebieski35: Napisał postów [8100], status [VIP] Reputacja
    Nie żebym umniejszał albo był hermetycznie zamknięty na otwartość;) tata z Algierii, okej, cygan powiedzmy też okej. No ale żeby tak z kanałów wychodzić? No weź się wstydź:D
    2012-03-22 08:58:50 [77.223.234.*] id:796270  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    ooo ty chińczyku pazerny tylko byś wszędzie ryż pchał w bułkę;)
    2012-03-22 09:00:08 [83.30.173.*] id:796271  
    niebieski35: Napisał postów [8100], status [VIP] Reputacja
    Ej no:D Nie przesadzajmy, ale kiedy idę coś na ząb wziąć to żądam zgrabnej dupki kelnerki, smacznego papu i żeby mi jakieś eskimosy nie latały pod stołem bo mi to kubki smakowe wykrzywia;)
    2012-03-22 09:01:37 [83.30.173.*] id:796273  
    niebieski35: Napisał postów [8100], status [VIP] Reputacja
    A cholera, tak normalny się wydawałeś:) A tu surprise jak z filmiku:
    2012-03-22 09:01:59 [83.30.173.*] id:796274  
    niebieski35: Napisał postów [8100], status [VIP] Reputacja
    www*mroczni*pl/1088/Prezent%20dla%20Skina%20%28Mina%20skina%20bezcenna%29
    2012-03-23 09:19:38 [164.127.237.*] id:797216  
    kasa12: Napisał postów [866], status [stały bywalec] Reputacja
    demo sam jadasz takie pysznosci ślina widzę ci cieknie ;)
    2012-03-22 15:03:14 [94.220.233.*] id:796488  
    STASZKU: Napisał postów [1686], status [Szycha] Reputacja
    najnajlepszy kebab to w glogowku kolo ronda,a wlasciciel polak robi dobre kebaby .polecam:::)))

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2012-03-22 15:13:16 [93.181.149.*] id:796498  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    A już myślałam, że o turku napiszesz ;)
    2012-03-22 15:54:32 [87.207.229.*] id:796537  
    Kier: Napisał postów [284], status [maniak] Reputacja
    najlepszy kebab i robi go Polak :) ciekawe czy Chińczyk zrobiłby lepsze ferrari od Włocha ........
    2012-03-22 19:06:26 [83.30.219.*] id:796746  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    najlepsze kebaby robią w stolicy Turcji- Berlinie ;)
    2012-03-22 19:21:48 [77.254.28.*] id:796764  
    gregorio_88: Napisał postów [2520], status [Szycha] Reputacja
    Otóż to @nika. Popieram co do stolicy Turcji słuszna uwaga. A co do kebaba nigdy nie jadłem i nie tknę tego tureckiego gooowna.
    2012-03-22 17:24:49 [85.179.60.*] id:796681  
    Mr.WaR: Napisał postów [-4294962238], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    Zmniejszenie podatków za ogródek piwny nie będzie miało wpływu na cenę piwa- więc co mi to da - NIC

    Nick:
    Treść:
    2012-03-22 16:23:18 [84.10.62.*] id:796577  
    fanka: Napisała postów [125], status [wyjadacz] Reputacja
    w tym Kebab Zaza frytki są smazone na starym oleju i frytki śmierdza rybą , żarcie okropne!!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-03-22 16:24:47 [80.48.34.*] id:796581  
    mnml: Napisał postów [525], status [maniak] Reputacja
    fanka anka zgadzam sie z Toba :)
    2012-03-22 15:57:13 [87.207.229.*] id:796539  
    Kier: Napisał postów [284], status [maniak] Reputacja
    Jeszcze chwila i za browara na ogródkach w rynku będziemy płacić 2 dychy. Złodziej na złodzieju. Tylko dej i dej........

    Nick:
    Treść:
    2012-03-22 13:57:56 [83.27.74.*] id:796440  
    Dzte: Napisał postów [511], status [starszy pismak] Reputacja
    „Grupa restauratorów wpłynęła na władze Opola” ciekawe jaką kwotą ? Już jeden nasz prezydent siedzi i nikt się nie nauczył na jego błędach.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-03-22 15:14:33 [93.181.149.*] id:796499  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Nie wierze w jakąkolwiek kwote- za duże ryzyko i dla dającego i dla tego co bierze.
    2012-03-22 15:04:26 [83.4.184.*] id:796490  
    drań73: Napisała postów [-4294949855], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    biedaki....

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-03-22 15:12:19 [93.181.149.*] id:796497  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    Ale kto???
    2012-03-22 12:58:22 [178.252.19.*] id:796414  
    atek: Napisała postów [154], status [wyjadacz] Reputacja
    zaza kebab sprzedaja zimne kebaby z stara salata,wiecej tam nie pojde. Wole konkurencje

    Nick:
    Treść:
    2012-03-22 12:38:00 [217.197.68.*] id:796385  
    wesoła: Napisała postów [458], status [starszy pismak] Reputacja
    A czytaliście, że radni chcą podnieść ceny biletów do opolskiego zoo? To ja wolę, żeby piwo w rynku było droższe, a nie znowu na dzieciach chcą zarabiać :/

    Nick:
    Treść:
    2012-03-22 12:24:03 [77.253.68.*] id:796368  
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    A piwo pewnie dalej po 8 zł. będzie lub drożej.

    Nick:
    Treść:
    2012-03-22 08:35:38 [83.30.175.*] id:796256  
    Juljan: Napisał postów [15743], status [VIP] Reputacja
    Polak wie jak drugiego w jajo zrobić:( A u "ZAZY"najlepszy kebab w mieście! Mniam:P

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [18]
    2012-03-22 09:00:23 [90.156.124.*] id:796272  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    a gdzie ta Zaza może i ja się przekonam :)
    2012-03-22 09:32:06 [84.194.98.*] id:796276  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Za salatki sie wezcie,bo co drugiego Polaka czeka miazdzyca naczyn wiencowych,hahha to nie przelewki,wlasnie czytam na onecie,ze Polak na zewnatrz jak nowe autko,tylko silnik juz slaby ;P
    2012-03-22 10:14:22 [83.30.219.*] id:796280  
    nika: Napisała postów [22946], status [VIP] Reputacja
    na zdjęciu @aniuska, na zdjęciu ;)
    [1]
    2012-03-22 10:18:37 [92.24.201.*] id:796282  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    bardzo dobry kebab tam robia ;)
    2012-03-22 10:24:56 [77.223.231.*] id:796283  
    ruda33: Napisała postów [6642], status [VIP] Reputacja
    a to nie jest na przeciw Urzędu Stanu Cywilnego , koło sklepu Piast ?
    2012-03-22 10:26:37 [92.24.201.*] id:796284  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Ruda bingo ;)
    2012-03-22 10:35:41 [62.87.129.*] id:796287  
    spun: Napisał postów [4801], status [VIP] Reputacja
    To Wy chyba nigdy dobrego kebaba nie jedliście...
    2012-03-22 10:51:26 [77.223.234.*] id:796295  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    najlepszy kebab jest na przeciwko sopelka na zaodrzu:D
    2012-03-22 10:55:47 [62.87.129.*] id:796300  
    spun: Napisał postów [4801], status [VIP] Reputacja
    W Opolu to w ogóle nie ma godnego polecenia kebaba, co najwyżej taki, którym po piwie można głód zabić...
    2012-03-22 11:00:35 [92.24.201.*] id:796302  
    olenka4u: Napisała postów [43339], status [VIP] Reputacja
    Demooooo to chyba nie ten bo ten jest na miejscu sklepu muzycznego coda czy jak on sie tam zwał ;p
    2012-03-22 11:03:24 [77.223.234.*] id:796303  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    a może...ja tam wolę zdrowe jedzenie czyli big maca z frytami i cola:D
    2012-03-22 11:39:03 [90.156.124.*] id:796326  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    Boerin a nie wiesz że to co szkodliwe najlepiej smakuje? :)
    2012-03-22 11:40:06 [77.112.170.*] id:796328  
    medyk: Napisał postów [366], status [pismak] Reputacja
    Kiedy Ty jadłeś dobry kebab??
    2012-03-22 11:42:01 [90.156.124.*] id:796330  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    w Brzegu jest jeden lokal gdzie sa pyszne kebaby :)
    2012-03-22 11:44:44 [77.223.234.*] id:796332  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    a sosy sami robią czy mają gotowe?:)
    2012-03-22 11:45:35 [90.156.124.*] id:796333  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    maja gotowe pewnie :D
    2012-03-22 11:46:03 [90.156.124.*] id:796334  
    aniuska: Napisała postów [21279], status [VIP] Reputacja
    ale mięsicha pełno :)
    2012-03-22 11:50:35 [77.223.234.*] id:796337  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    i cóż więcej Kobiecie do szczęścia potrzeba jak kawałek mięcha zawiniętego w placka:D
    2012-03-22 10:52:02 [89.79.100.*] id:796296  
    Gregoriano: Napisał postów [2], status [żółtodziób] Reputacja
    Salatki mmm pycha...

    Nick:
    Treść:
    2012-03-22 10:33:58 [46.204.38.*] id:796286  
    tomuniu: Napisał postów [2887], status [Szycha] Reputacja
    Panie restauratorze daj pan spokój nie prowokuj tamci wykazali inicjatywę obywatelską zebrali stosowne fundusze zapłacili uczciwie komu trzeba i nie chodzą i skarżą się.

    Nick:
    Treść:
    2012-03-22 09:23:07 [37.30.109.*] id:796275  
    amigo: Napisał postów [664], status [rozpisany/na] Reputacja
    Natomiast ci z szachownicą na łbie będą dyżurować w pobliżu pl.Wolności by nikt nie pociągał tam piwka z puszki.

    Nick:
    Treść:
    2012-03-22 08:17:02 [46.112.49.*] id:796245  
    Zeet: Napisał postów [89], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    Ale ma teraz darmowa reklamę wiec wyszło na zero.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2012-03-22 08:20:26 [77.223.234.*] id:796246  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    żeby jeszcze ręce myli zanim zrobią tego kebaba;)
    2012-03-22 08:10:55 [77.223.234.*] id:796242  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Grupa restauratorów niech nie narzeka...bo polecieli,zapłacili pierwsi i więcej... bo doskonale wiedzą że się zwróci nawet i 300%...zawsze ktoś będzie moczył mordę w lanych sikańcach;)

    Nick:
    Treść:
    2012-03-22 07:20:11 [84.10.130.*] id:796237  
    chrząszcz: Napisał postów [5757], status [VIP] Reputacja
    chcieć, to móc ... ale różnicę od starej opłaty za metr zapłacą .... kto? ... zamawiający piwo

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2012-03-22 07:29:09 [83.22.67.*] id:796238  
    Dom: Napisał postów [310], status [maniak] Reputacja
    Nikt Cię nie zmusza do picia piwa w ogródku. Ja tam nikomu nabijać sakiewki nie będę. Ale to moje zdanie. Wolę grilla u siebie, z dobrymi znajomymi.
    2012-03-22 07:31:15 [93.181.149.*] id:796239  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    A widzisz innego "chętnego", aby dopłacił? Bo ja nie... :0