• Autor: Dagmara
    • Wyświetleń: 17145
    • Dodano: 2026-05-09 / 16:11
    • Komentarzy: 9

    Dzieci miały znęcać się nad szczeniakiem. "Każdy ruch sprawia mu cierpienie"

    TOZ Opole opisał interwencję dotyczącą szczeniaka, który miał żyć w bólu i lęku przed człowiekiem. Zwierzę trafiło do lecznicy ze starym, nieleczonym złamaniem łapy. Sprawa zwraca uwagę także na rolę dorosłych w uczeniu dzieci empatii wobec zwierząt.

    Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu opublikowało relację z interwencji dotyczącej młodego psa odebranego właścicielce. Jak opisano, zwierzę od początku reagowało głównie strachem.

    "Wczoraj odebraliśmy psie dziecko, które całe swoje krótkie życie znało tylko strach. Nie znało ciepłych rąk. Nie znało bezpieczeństwa. Nie znało miłości. Znało za to krzyk. Ból. Kopanie. Szarpanie za smycz. I lęk przed człowiekiem" - przekazał TOZ Opole.

    W opisie zbiórki podano również, że pies miał być kopany przez dziecko.

    "To maleństwo było kopane przez dziecko. Tak po prostu. Dla zabawy. Dla śmiechu. A ono nie rozumiało, dlaczego boli. Dlaczego człowiek, do którego chciało podejść, nagle je kopie" - napisano.

    Ta historia pokazuje jednak również coś więcej niż samo cierpienie zwierzęcia. Dzieci nie rodzą się z wiedzą, czym jest empatia wobec zwierząt i gdzie przebiega granica między zabawą a krzywdą. To dorośli pokazują im świat, uczą szacunku do słabszych i tłumaczą, że zwierzę nie jest zabawką, ale żywą istotą odczuwającą ból, stres i strach.

    Po odebraniu psa opiekunowie zauważyli, że szczeniak utyka. Według relacji byłej właścicielki miał "zeskoczyć z murku", jednak badania wykazały stare, nieleczone obrażenia.

    "Wczoraj zabraliśmy go na cito do weterynarza. Diagnoza - stare, nieleczone złamanie nasady kości udowej" - poinformowano w zbiórce.

    Szczeniak przeszedł już operację. Organizacja prowadzi zbiórkę na dalsze leczenie i opiekę nad zwierzęciem.

    "Nasze psie dziecko jest już po operacji. I tak bardzo chcielibyśmy napisać, że wszystko będzie dobrze, ale sytuacja okazała się dużo gorsza, niż wszyscy myśleliśmy. Podczas operacji lekarze odkryli kolejne pęknięcie w łapce, którego nie było widać na zdjęciu" - informuje TOZ.

    Według relacji opiekunów pies nadal odczuwa silny ból i wymaga dalszego leczenia oraz rehabilitacji.
    "Karmelek płacze. Piszczy. Każdy najmniejszy ruch sprawia mu cierpienie. Bo to przecież jeszcze dziecko. Psie dziecko, które zamiast miłości dostało od życia tylko krzywdę. Był kopany. Szarpany przez dzieci. Traktowany jak rzecz, jak zabawka" - czytamy.

    TOZ Opole opisuje, że zwierzę przez dłuższy czas mogło funkcjonować z silnym bólem.

    "A mimo tego wszystkiego dalej chce ufać człowiekowi".

    Link do zbiórki
    https://zrzutka.pl/hrka2r?fbclid=IwdGRjcARsNB1jbGNrBGw0EGV4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHp895iz7WEa5CwNlRhm8dbr1Q-BafGKB2KRPgBXyTn_o-LeDqoySSOi8CrFB_aem_F3JtREVsGLMdjWUwyEth3A

    Zdjęcie (1/2)

    For. TOZ OPOLE

    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2026-05-10 08:59:36 [83.22.29.*] id:1688760  
    mw46mw: Napisał postów [493], status [starszy pismak] Reputacja
    A to dziecko to pewnie kłaniało się wszstk8m i do kościoła co niedzielę i do komunii przystąpiło

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2026-05-10 11:45:58 [83.10.106.*] id:1688763  
    ktostamtaki: Napisała postów [1049], status [stały bywalec] Reputacja
    Ponoć w domu znaleziono koran i flage isis
    2026-05-12 22:56:37 [91.150.201.*] id:1688813  
    annise: Napisała postów [159], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    no to akurat więcej niż pewne
    2026-05-09 20:47:49 [178.43.245.*] id:1688758  
    Gaz: Napisał postów [6322], status [VIP] Reputacja
    Dostarczyć tego psa,pani od zwierząt,tylko nie do Klodzka,bo go wykończa.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2026-05-12 22:55:22 [91.150.201.*] id:1688812  
    annise: Napisała postów [159], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    ależ szambo masz we łbie...
    2026-05-10 12:44:36 [194.29.182.*] id:1688766  
    KK 35947: Napisał postów [4448], status [VIP] Reputacja
    Kasa sie kończy , trzeba jakiś tkliwy infantylno-bambiniarski artykulik machnąć koniecznie z nr konta czy tam zrzutką? czy tonz Opole już nie należy do ogólnopolskiej "spółki" że nie ma konta z dopiskiem "OPOLE"???

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2026-05-11 09:25:42 [188.123.213.*] id:1688788  
    malutki33: Napisał postów [50], status [rozkręca się] Reputacja
    nie masz nic mądrego do powiedzenia - nic nie pisz i nie hejtuj, otwierałeś link? wpłaciłeś? czytałeś opis zbiórki? - nie, nie pomagasz nie przeszkadzaj
    2026-05-11 13:00:45 [31.60.34.*] id:1688790  
    KK 35947: Napisał postów [4448], status [VIP] Reputacja
    Słuchaj malutki, ostatnio była chryja jak to jakaś wolontariuszka władowała swojego kundla do schroniska bo się jej nie chciało go utrzymywać i jeszcze darła ryja że się nad psem znęcają, kilka zadym w kraju o te wszystkie przytuliska do przytulania kasy więc nie licz że ja coś wpłacę. , mam swojego psa i się nim opiekuję to mi starczy.
    2026-05-10 14:09:32 [83.10.106.*] id:1688769  
    ktostamtaki: Napisała postów [1049], status [stały bywalec] Reputacja
    Biedny piesio

    Nick:
    Treść: