• Autor: OlekG
  • Wyświetleń: 13001
  • Dodano: 2023-10-25 / 20:20
  • Komentarzy: 9

  Blisko 500 grobów do likwidacji. Sprawdź, czy na liście nie ma Twoich krewnych

  Na grobach wcześniej wytypowanych do likwidacji na cmentarzu Opole-Półwieś pojawiły się odpowiednie informacje, które zwracają uwagę na konieczność uregulowania zaległych opłat. Do likwidacji przewiduje się nawet 500 grobów.


  Warto pamiętać, że po 20 latach użytkowania miejsca na cmentarzu komunalnym trzeba wnieść opłatę prolongującą nienaruszalność grobu, bo może on przypaść komu innemu. To informacja głównie dla osób, którzy odwiedzają swoich krewnych na cmentarzu. To oni właśnie muszą pamiętać o obowiązkowej opłacie.

  W każdym ogłoszeniu umieszczony będzie numer telefonu, pod którym można skontaktować się z administracją cmentarza w celu wyjaśnienia kwestii finansowych. Termin na rozwiązanie tych spraw przed upływem ostatniej okazji zostaje wyznaczony na koniec listopada. Po tym terminie groby zostaną oznaczone do likwidacji, przygotowując miejsce na kolejne pochówki.

  Aby poznać dokładną listę grobów, które są zagrożone likwidacją, można skorzystać z dostępnego linku, który zawiera pełen spis. Tą samą listę będzie można również znaleźć w administracji cmentarza oraz na tablicy ogłoszeń przy głównej bramie.

  LINK

  Kierownik cmentarza, Małgorzata Orzechowska, zaznacza, że lista jest układana alfabetycznie. Dodaje również, że ten sam numer grobu może pojawić się pod różnymi nazwiskami, co jest wynikiem tego, że niektóre osoby zostały pochowane w jednej mogile.

  Na liście znajdują się pochówki, które datują się od lat 40. do 80. ubiegłego wieku i są to groby, na których od dawna nie opłacono opłat cmentarnych. Aby uniknąć likwidacji tych grobów, konieczne jest uregulowanie zaległości finansowych, które sięgają roku 2007, kiedy to Zakład Komunalny przejął opiekę nad cmentarzem. Roczna opłata za pojedynczy grób wynosi 40 złotych, co jest kwotą, którą należy uiszczać, aby zachować prawo do korzystania z danego miejsca pochówku.

  Zdjęcie (1/6)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".