• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1646
  • Dodano: 2022-05-11 / 14:43
  • Komentarzy: 1

  Radne Alicja Wiśniewska oraz Anna Tabisz chcą wyjaśnień w sprawie traktowania mam w WiK

  (Fot. Dżacheć)

  Opolskie radne chcą powołania specjalnej komisji do spraw kobiet. Alicja Wiśniewska oraz Anna Tabisz żądają ponadto wyjaśnień odnośnie traktowania kobiet powracających z urlopów macierzyńskich do pracy w spółce WiK.


  Wczorajsze doniesienia odnośnie złego traktowania kobiet w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu pociągnęły za sobą falę pytań. Oprócz planowanej kontroli poselskiej posła Witolda Zembaczyńskiego, zapytanie z prośbą o wyjaśnienia złożył opolskie radne.

  - Pojawiające się doniesienia o nieetycznym traktowaniu młodych matek powracających z urlopów są niedopuszczalne. Oczekujemy informacji (w terminie do czwartku 12 maja do godziny 14.00) - Ile kobiet po powrocie z urlopu macierzyńskiego, wychowawczego pozostało na swoich stanowiskach? Ile kobiet po powrocie z urlopu macierzyńskiego, wychowawczego zostało przeniesione na inne, niższe stanowiska? Z iloma kobietami po powrocie z takich urlopów nie została przedłużona umowa o pracę? - wylicza opolska radna, Alicja Wiśniewska.

  Dodatkowo radne chcą wiedzieć o liczbie kobiet na stanowiskach dyrektorskich w latach 2015-2022 oraz ile kobiet obecnie zatrudnionych jest w spółce.

  Taki problem - według doniesień medialnych ma dotyczyć 14 kobiet, z czego 10 miało po urlopie macierzyńskim przejść na gorsze stanowiska. Radne chcą zająć się prawami kobiet szerzej, stąd pomysł o powołaniu komisji do spraw kobiet, która zrzeszałaby radnych z różnych klubów, jak również specjalistów z zewnątrz.

  - Wydaje się, że ten problem nie dotyczy tylko tej spółki i w związku z tym planujemy złożyć na najbliższej Radzie Miasta złożyć wniosek o utworzenie doraźnej komisji do spraw kobiet, która zajęłaby się m.in. mobbingowaniem kobiet - zapowiada radna Anna Tabisz.  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-05-11 23:56:53 [89.64.44.*] id:1638834  
  Mario1: Napisał postów [922], status [stały bywalec] Reputacja
  Jak się nie podoba to biała kartka i do widzenia,nikt nikogo na siłę nie trzyma.

  Nick:
  Treść: