• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2150
  • Dodano: 2022-02-09 / 14:42
  • Komentarzy: 0

  Objazd przez Park nadodrzański na Pasiekę na pewno do końca marca

  (Fot. Dżacheć)

  Wykonawca prac w obrębie wiaduktu na Pasiece informuje, że wydłużą się prace. W związku z tym na pewno do końca marca będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu, która wiedzie przez Park Nadodrzański.


  W połowie stycznia tego roku PKP PLK zamknęło przejazd pod wiaduktem prowadzącym na Pasiekę. Mieszkańcy muszą kierować się objazdem przez Park Nadodrzański. Początkowo zakończenie prac planowano na 14 lutego. Tak jednak się nie stanie.

  - INTOP Warszawa Sp. z o.o. jako Wykonawca robót w ramach Umowy nr 90/106/0114/20/Z/I z dnia 06.11.2020 r. zawartej z Zamawiającym PKP Polskie Linie Kolejowe S. A., z uwagi na występujące liczne, niezinwentaryzowane kolizje infrastruktury podziemnej w obrębie robót związanych z przebudową wiaduktu nad ul. Powstańców Śląskich, które bezpośrednio wpływają na przesunięcie terminu zakończenia I etapu robót informujemy, iż termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu na czas przebudowy wiaduktu kolejowego nad ul. Powstańców Śląskich zostaje wydłużony i obowiązywać będzie do 31.03.2022 r. - informuje wykonawca.

  Przypomnijmy, objazd dla mieszkańców Pasieki jest możliwy (od ulicy Piastowskiej) ulicami Księcia Jana Dobrego, Pasieczną, Konsularną, Odrowążów, przez Park Nadodrzański, ulicami Jana Kropidły i Powstańców Śląskich.

  Wjazd na wyspę Pasieka obowiązywać będzie tylko dla pojazdów należących do mieszkańców, uprzywilejowanych służb ratunkowych oraz pojazdów realizujących odbiór odpadów komunalnych. Ruch w obu kierunkach jest jednostronny, a reguluje go tymczasowa sygnalizacja świetlna.

  Na tę chwilę piesi mogą przechodzić pod remontowanym wiaduktem, jednak wykonawca zaznacza, że w przypadku wykonywania niebezpiecznych prac, piesi również będą kierowani "objazdem" - czyli tą samą drogą, co zmotoryzowani. Piesi i rowerzyści będą mogli też korzystać z ciągu komunikacyjnego pod mostem nad Młynówką od strony Opola Głównego (nieopodal parku linowego). Prace nad znajdującym się tam mostem zostały czasowo zawieszone.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".