• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2842
  • Dodano: 2021-06-07 / 14:24
  • Komentarzy: 2

  Pijany dróżnik zasnął w nastawni.... potrzebna była interwencja strażaków

  Pijany dróżnik zasnął w nastawni.... potrzebna była interwencja strażaków

  (Fot. KPP Prudnik)

  Nietrzeźwy pracownik kolei zasnął w nastawni. Aby dostać się do budynku potrzebna była interwencja strażaków. Przeprowadzone przez policjantów badanie na trzeźwość wykazało u 35-latka ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie teraz za pełnienie obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (6 czerwca), przed godziną 23:00 na terenie gminy Głogówek. Zaniepokojony dyżurny ruchu kolejowego zaalarmował miejscowych policjantów, że pracownik nastawni leży w pomieszczeniu. Nie ma z nim kontaktu oraz nie można dostać się do wewnątrz budynku.

  Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Aby dostać się do nastawni potrzebna była interwencja strażaków. Szybko okazało się, że 35-letniemu dróżnikowi nic nie dolega, a brak kontaktu z nim spowodowany był wypitym wcześniej przez niego alkoholem. Przeprowadzone przez policjantów badanie na trzeźwość wykazało u mężczyzny ponad promil alkoholu w organizmie.

  Teraz mieszkaniec powiatu prudnickiego odpowie za pełnienie obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności


  Stanowisko PKP Polskich Kolejowych S.A.

  Zachowanie pracownika z nastawni w Racławicach Śląskich 6 czerwca wieczorem było skrajnie nieodpowiedzialne. Praca pod wpływem alkoholu oznacza dyscyplinarne zwolnienie.

  W niedzielę ok. 23.00 stwierdzono brak kontaktu z pracownikiem nastawni w Racławicach Śląskich. Zgodnie z procedurami, informację przekazano policji. Interwencja służb wykazała, że z pracownikiem nie było kontaktu, gdyż był pod wpływem alkoholu. Pracownik posiadał wymagane szkolenia, które pozwalały odpowiedzialnie pełnić obowiązki i zgodnie z procedurami wykonywać czynności. Postępowanie służbowe - wdrożone zgodnie z wymogami, wyjaśni okoliczności niewłaściwego zachowania.

  Aby zapewnić odpowiedzialne pełnienie obowiązków, pracownicy - szczególnie związani z prowadzeniem ruchu pociągów, na każdym szkoleniu i pouczeniu otrzymują informacje o zasadach pracy i negatywnym wpływie alkoholu i innych używek. Prowadzone są także dzienne i nocne kontrole na posterunkach ruchu. W stosunku do osób, które zlekceważą dyscyplinę, wyciągane są surowe konsekwencje, włącznie z dyscyplinarnym zwolnieniem.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-06-08 08:19:58 [83.7.10.*] id:1613742  
  dontomasso: Napisał postów [3581], status [VIP] Reputacja
  bo to on jedyny na podwojnym gazie i na sluzbie?

  Nick:
  Treść:
  2021-06-07 20:42:28 [188.123.205.*] id:1613731  
  ombre: Napisał postów [18126], status [VIP] Reputacja
  Zdjęcie oddaje grozę sytuacji.Aż wszystko zmroziło.

  Nick:
  Treść: