• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 29342
  • Dodano: 2021-03-07 / 17:01
  • Komentarzy: 1

  Sezon na morsowanie trwa nadal, mimo że w powietrzu czuć już wiosnę

  Sezon na morsowanie powoli dobiega końca. Są osoby, które nie odpuściły ani jednej niedzieli z opolskimi Morsami.


  Pandemia z pewnością przyczyniła się do zwiększenia popularności niektórych aktywności na świeżym powietrzu. W tym roku szczególnie popularne jest morsowanie. Uczestnicy coniedzielnego wejścia do wody przyznają, że lodowate kąpiele doskonale wypełniają organizm endorfinami i adrenaliną, niektórzy przyznają, że to uzależnia.

  Przed miłośnikami zimnych kąpieli jeszcze oficjalnie dwie niedziele do zakończenia sezonu. Niektórzy decydują się na coraz dłuższe wejścia do wody, inni zanurzają głowy, nieliczni pływają. Wśród opolskich Morsów są osoby, które nie odpuściły żadnego weekendu. - Udało mi się być w każdą niedzielę tu na Kąpielisku Bolko i mam nadzieję być w kolejną i... kolejną. Osobiście zdarzało mi się wejść do wody również w tygodniu. Najlepiej zrobić to z samego rana, jeszcze przed pracą, to jak trening - przyznaje jedna z morsujących.

  Opolskie Morsy wchodziły do wody zanim to było modne ale dziś nie widzą przeszkód, by robili to wszyscy.
  Najwytrwalsi spędzili już kilkanaście sezonów wchodząc do zimnej wody, zarówno w słoneczne zimowe dni oraz kiedy temperatura powietrza spadała dużo poniżej 0 stopni.

  Wszystko wskazuje na to, że sroga zima już nie wróci, a za tydzień kąpiel będzie iście wiosenna.


  Zdjęcie (1/56)

  (Fot. Darek)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-03-08 08:44:20 [79.187.170.*] id:1609196  
  fuksik: Napisał postów [891], status [stały bywalec] Reputacja
  Proponuje w przyszłym sezonie zimowym codziennie katować nas relacjami z biegania różnych Opolan.Na przykład w poniedziałek piszecie o Panu Arturze który jezdzi na taksówce ale w wolnej chwili biega sobie po wyspie Bolko.We środę koniecznie napiszcie o Pani Łucjii która miała operowane biodro w Korfantowie i lekarz zalecił jej pokonywać małe dystanse.Pani Łucja lubi chodzić na działkę. Więc piega po działkach na ul.Łąkowej.W czwartek to już musicie napisać o Grupce Panów z Ukrainy którzy odziani w obcisłe rajtuzy biegają już po 5-6 kilometrów.A za dwa lata wezmiecie na tapetę ludzi którzy jezdżą na rolkach.Co wy na to?

  Nick:
  Treść: