• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4861
  • Dodano: 2020-05-20 / 10:44
  • Komentarzy: 0

301 zakażeń koronawirusem w porannym raporcie. 8 przypadków na Opolszczyźnie

 
 
301 zakażeń koronawirusem w porannym raporcie. 8 przypadków na Opolszczyźnie

(Fot. Archiwum)

W porannym raporcie w środę 20 maja pojawiło się aż 301 przypadków zakażenia koronawirusem na obszarze Polski. Wśród danych jest aż 182 ogniska chorobowe z województwa śląskiego i 8 z opolskiego.


Jak podaje resort zdrowia, w środę rano w raporcie znalazło się 301 przypadków pozytywnych testów w kierunku obecności koronawirusa w Polsce. 8 nowych ognisk chorobowych stwierdzono na Opolszczyźnie.

Cztery ze stwierdzonych przypadków zakażenia w województwie opolskim dotyczą mieszkańców powiatu opolskiego, trzy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz jeden - Opola.

- W powiecie opolskim zakaziło się dwóch mężczyzn, kobieta i nastolatek. Mężczyzna w średnim wieku oraz nastolatek, hospitalizowani są w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Ich stan jest dobry, zakazili się lokalnie. Wśród zakażonych jest także senior, który obecnie leczony jest w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, Jego stan również jest dobry, zakaził się lokalnie. Na tę chwilę jednak nie posiadamy inforamcji o stanie zdrowia i miejscu pobytu kobiety w średnim wieku, która zamieszkuje powiat opolski - informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy wojewody opolskiego.

- W porannym raporcie nie ma informacji o stanie zdrowia i miejscu pobytu trojga zakażonych z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Wśród zakażonych są nastolatkowie - dziewczyna oraz chłopiec. SARAS CoV-2 potwierdzono także u mężczyzny w średnim wieku - czytamy w komunikacie.

Koronawirus potwierdzono także u mężczyzny, mieszkańca Opola w średnim wieku. Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej, zakaził się lokalnie.

- Mamy także czterech kolejnych ozdrowieńców! To kobieta oraz mężczyzna w średnim wieku z powiatu opolskiego, która przebywała w izolacji domowej oraz dwóch mężczyzn z Opola ( wieku średnim oraz w sile wieku). Panowie także przebywali w izolacji domowej. Łączna liczba ozdrowieńców na Opolszczyźnie wynosi już 246 osób - informuje Kolemba-Gaschka.

Do tej pory na Opolszczyźnie odnotowano 564 zakażenia koronawirusem, zmarło 41 osób. W kraju liczba zakażonych koronawirusem od poczatku pandemii to 19 569 osób, z czego 953 zmarły, a 8 183 wyzdrowiało.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".