• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 832
  • Dodano: 2019-10-11 / 12:15
  • Komentarzy: 3

Polska nie jest demokratycznym państwem, ale ma na to szansę. Paweł Kukiz podsumowuje kampanię

 
 
Polska nie jest demokratycznym państwem, ale ma na to szansę. Paweł Kukiz podsumowuje kampanię

(Fot. Dżacheć)

Paweł Kukiz podsumowuje kampanię wyborczą i namawia Opolan do konsekwencji podczas zbliżających się niedzielnych wyborów.


Podczas podsumowania Kukiz podkreślał, że wierzy w to, że świadomych wyborców będzie z roku na rok przybywać i za 4 lata Polska będzie demokratycznym, obywatelskim państwem, w którym człowiek nie zasypia z rachunkami, nie śnią mu się rachunki i nie wstaje z deklaracjami podatkowymi.

- Bardzo ważny apel do wyborców, żeby byli konsekwentni. My nie musimy wyborów wygrać, chcemy jedynie wprowadzenia naszych postulatów. Jednocześnie apeluję do kandydatów o uprzątnięcie Opolszczyzny z banerów, którymi przestrzeń publiczna została zaśmiecona w ostatnim czasie. Jeżeli nie jesteście przekonani na kogo głosować pamiętajcie o Koalicji Polskiej, centrum które zawiera w programie obywatelskie postulaty, te wszystkie z którymi Kukiz15' szliśmy do wyborów w 2015 roku. Chcemy oczyszczenia polskiej polityki z osób co do których są różne wątpliwości - mówi poseł Paweł Grabowski.

- Celem są jednomandatowe okręgi wyborcze, wybór posła przez obywateli nie przez wodza partii, obniżenie opodatkowania, podwyższenie kwoty wolnej od podatku, prokurator generalny wybierany w wyborach powszechnych. Macie szansę na próby budowania demokracji, ponieważ Polska nigdy nie była i nie jest państwem demokratycznym. Państwo demokratyczne to takie państwo, w którym obywatele mogą się sprzeciwić władzy poprzez referendum czy odwołać posła. My żyjemy w konstrukcji takiej, jaka była w czasach Edwarda Gierka a doprowadziło to do kryzysu gospodarczego i stanu wojennego. Jeśli nada będziemy brnąć w konstrukcję państwa, gdzie jedna partia ma pełnię władzy, a wódz partii jest dyktatorem, to wszystko zawsze prowadzi do nieszczęścia - dodaje Paweł Kukiz.

- Wszystkie sondaże pokazują wyraźnie, że jet realna szansa na zmianę, a wszystko w rękach wyborców. Przywróćmy Polsce normalność i skończmy z tą rąbanką polityczną. Możemy się nie lubić, ale nie możemy się nienawidzić - mówi Stanisław Rakoczy, kandydat PSL.

Lider opolskiej listy Koalicji Polskiej do sejmu podkreślał, że nie wejdzie w jakąkolwiek koalicję z PiSem, zaznaczając przy tym, że nie zdradzi nigdy swoich postulatów, których wrogiem jest prezes Kaczyński.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-11 22:23:39 [5.173.32.*] id:1583180  
tippmann: Napisał postów [5668], status [VIP] Reputacja
Paweł Bredzisław😂😂😂

Nick:
Treść:
2019-10-11 16:00:08 [188.146.235.*] id:1583163  
neon: Napisał postów [2116], status [Szycha] Reputacja
Lepiej z mądrym coś zgubić niż z głupim znaleźć!

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-10-11 19:59:41 [188.146.235.*] id:1583172  
neon: Napisał postów [2116], status [Szycha] Reputacja
Miało być: Polska nie jest demokratycznym państwem wg NAS!!