Znajdź wiadomość

Od poniedziałku w Przedszkolu Publicznym nr 33 "Karolinka" w Opolu trwa eksperyment mający na celu poprawę jakości powietrza, którym oddychają przedszkolaki z Grudzic.

Autor: Majlan Kliknięć: 6976 Komentarzy: 28

O złym stanie powietrza w Opolu i działaniach Urzędu Miasta podejmowanych w walce ze smogiem rozmawialiśmy z naczelnik ratuszowego wydziału ochrony środowiska i rolnictwa, Małgorzatą Rabiegą.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1578 Komentarzy: 0

Na wczorajszej sesji rady miasta opolscy radni zwrócili się do marszałka województwa z formalnym wnioskiem o podjęcie działań w zakresie ochrony jakości powietrza na terenie miasta.

Autor: Majlan Kliknięć: 2991 Komentarzy: 26

O marszałkowskim budżecie obywatelskim, krakowskich pomysłach na walkę ze smogiem i możliwym ograniczeniu liczby kadencji w samorządach rozmawialiśmy z członkiem zarządu województwa opolskiego – Szymonem Ogłązą.

Autor: jaceksz Kliknięć: 765 Komentarzy: 0

W sobotę i niedzielę szykuje się wiele atrakcji dla mieszkańców z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 5110 Komentarzy: 15

O niskich temperaturach i powietrzu, które w Opolu coraz bardziej widać rozmawialiśmy w Drugiej Kawie z zastępcą komendanta opolskiej Straży Miejskiej, Krzysztofem Maślakiem.

Autor: jaceksz Kliknięć: 1964 Komentarzy: 0

Aż sześciokrotnie przekroczone są dopuszczalne normy pyłu PM w Kędzierzynie-Koźlu i Zdzieszowicach, co skutkuje ogłoszeniem alarmu II stopnia. W Oleśnie i Opolu obowiązuje z kolei alarm I stopnia.

Autor: Greg Kliknięć: 12476 Komentarzy: 24

W Opolu norma pyłu zawieszonego była dziś rano przekroczona 6-krotnie, w Kędzierzynie-Koźlu ponad 4-krotnie, a w Zdzieszowicach - 7-krotnie. Specjaliści apelują, by zwłaszcza dzieci i osoby starsze nie wychodziły na dwór, jeśli nie ma takiej konieczności.

Autor: Greg Kliknięć: 14563 Komentarzy: 28

Kilka dni temu stacja monitoringu powietrzu na osiedlu Piasty wykazała aż 24-krotne przekroczenie bezpiecznej normy stężenia benzenu w powietrzu. Kilkukrotne przekroczenie stężenia odnotowywane jest niemal codziennie. Benzen od lat jest problemem w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszkańcy mają już dość.

Autor: Greg Kliknięć: 7871 Komentarzy: 36

Jak co miesiąc, opolscy rowerzyści spotkali się na Pl. Wolności, by zwartą grupą przejechać ulicami miasta w ramach Masy Krytycznej. Przypomnijmy, głównym jej celem jest zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na - często ignorowanych w ruchu ulicznym – rowerzystów. Dzisiejszym wydarzeniem cykliści podkreślali także problem zanieczyszczonego powietrza w Opolu.

Autor: Majlan Kliknięć: 3819 Komentarzy: 40