Znajdź wiadomość

Teraz jedna osoba będzie mogła samodzielnie decydować o przydzieleniu dotacji i pożyczek. To efekt przyjętej przez wojewódzkich radnych uchwały.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 294 Komentarzy: 0

Piłka do siatkówki, zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia, koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej, miniatura pociągu Impuls, obiad z wicemarszałkiem i wiele innych prezentów odebrali wolontariusze opolskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z pomocą ruszyli przedstawiciele Zarządu Województwa Opolskiego.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 3800 Komentarzy: 10

Wicemarszałka Opolszczyzny Stanisława Rakoczego zapytaliśmy o to czy w kulturze „wszystko gra” i czy zmiana dyrektorów teatru dramatycznego i filharmonii wyszła tym placówkom na dobre. W Drugiej Kawie jako pierwsi pokazujemy też jak po remoncie będzie wyglądał opolski Teatr im. J. Kochanowskiego.

Autor: jaceksz Kliknięć: 937 Komentarzy: 0

Stanisław Rakoczy, wicemarszałek województwa opolskiego, zapowiedział dziś zwiększenie w przyszłym roku wydatków na kulturę oraz edukację w regionie.

Autor: Majlan Kliknięć: 2682 Komentarzy: 4

W dniach 9-10 listopada w Mosznej odbędzie się I Forum Ludzi Kultury. Celem wydarzenia jest integracja środowiska osób zajmujących się animacją oraz edukacją kulturową.

Autor: Majlan Kliknięć: 810 Komentarzy: 10

Przedstawiciele opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego zaprotestowali dziś przeciwko CETA - kompleksowej umowie gospodarczo-handlowej, wynegocjowanej pomiędzy Unią Europejską a Kanadą. Zdaniem Komisji Europejskiej ma ona doprowadzić m.in. do zniesienia należności celnych i ograniczeń w dostępie do zamówień publicznych oraz utworzyć wspólny rynek usług. Zdaniem PSL – w praktyce doprowadzi upadku polskiego rolnictwa.

Autor: Majlan Kliknięć: 1409 Komentarzy: 63

- Tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa, organizowana w naszym województwie już po raz 24. cieszyła się rekordowym zainteresowaniem - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Autor: Majlan Kliknięć: 854 Komentarzy: 2

W sobotę – przedstawieniem "Ślub" Witolda Gombrowicza w reżyserii Anny Augustynowicz – Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu zainauguruje nowy sezon i – jednocześnie – działanie kolejnej, 4. już sceny – Modelatorni.

Autor: Majlan Kliknięć: 2813 Komentarzy: 9

Muzeum Śląska Opolskiego chce spopularyzować edukację kulturową dzieci i młodzieży oraz zintegrować środowiska osób zajmujących się tym zagadnieniem. W tym celu realizuje trzyletni projekt „Edukacja kulturowa Opolszczyzny EDUKO 2016-2018”.

Autor: Majlan Kliknięć: 1499 Komentarzy: 6

Od roku Urząd Marszałkowski w Opolu prowadzi program "Bioróżnorodność Opolszczyzny". Dziś w ramach projektu ogłoszono dwa konkursy: "Opolskie kwitnące" i "Piękna Wieś Opolska 2016".

Autor: Mery Kliknięć: 1649 Komentarzy: 7

Grzegorz Sawicki - członek zarządu województwa opolskiego - na dzisiejszej sesji sejmiku został odwołany ze swojego stanowiska i znalazł się poza zarządem. Jego miejsce zajął Antoni Konopka - dotychczasowy wicemarszałek. Konopkę z kolei zastąpił szef opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, Stanisław Rakoczy. Opozycyjni radni krytykują ten pomysł, mówiąc o "szukaniu stołków dla Rakoczego".

Autor: Majlan Kliknięć: 2752 Komentarzy: 21

11 kandydatów, ubiegających się o mandat poselski spotkało się na debacie w Studenckim Centrum Kultury. Emocji nie brakowało - tematami najczęściej pojawiającymi się podczas debaty były m.in. depopulacja oraz bezrobocie.

Autor: Greg Kliknięć: 3720 Komentarzy: 16

- 27 naszych kandydatów do parlamentu odbyło setki, jeśli nie tysiąc spotkań z wyborcami. Słuchaliśmy mieszkańców regionu i prezentowaliśmy nasz program. Dziś dajemy własnoręczną gwarancję, że będziemy dążyć do realizacji naszych postulatów - zapewnia Stanisław Rakoczy, szef opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Autor: Majlan Kliknięć: 501 Komentarzy: 13

PSL stawia na silny samorząd i obiecuje stworzyć pół miliona miejsc pracy. W jaki sposób? - o tym opowiedział nam Stanisław Rakoczy, lider opolskiej listy PSL do Sejmu.

Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 794 Komentarzy: 0

Zamek w Mosznej, Park Miniatur Sakralnych w Olszowej, Jemielnica, Opolska Przygoda oraz gmina Prudnik otrzymały certyfikaty najlepszych produktów turystycznych Opolszczyzny.

Autor: Greg Kliknięć: 3652 Komentarzy: 39

Główne uroczystości związane ze Świętem Policji na Opolszczyźnie odbyły się w tym roku w Oleśnie. Policjanci otrzymali odznaczenia i wyróżnienia, były też mianowania na kolejne stopnie służbowe. W obchodach uczestniczyli m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisław Rakoczy oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś.

Autor: Greg Kliknięć: 2487 Komentarzy: 18

Uroczyste zapalenie znicza rozpoczęło rywalizację młodych adeptów pożarnictwa z 22 krajów świata.

Autor: Greg Kliknięć: 5114 Komentarzy: 32

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak - Kamysz wziął udział w wojewódzkiej konwencji wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego w Opolu. Partia przedstawiła dziś osoby, które wystartują w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Autor: Greg Kliknięć: 2903 Komentarzy: 32

Ponad 10 500 razy strażacy z województwa opolskiego wyjeżdżali z koszar, by ratować zdrowie, życie i mienie.

Autor: Greg Kliknięć: 3979 Komentarzy: 13

Platforma Obywatelska zdobyła na Opolszczyźnie 9 - najwięcej mandatów - do sejmiku, ale wbrew pozorom to nie to ugrupowanie jest głównym graczem przy koalicyjnym stole. Porozumienie pomiędzy klubami będzie niezbędne żeby realnie rządzić województwem. Największe pole manewru ma w tej sytuacji Polskie Stronnictwo Ludowe, które z 8 mandatami zgłasza poważne polityczne aspiracje – ze stanowiskiem marszałka dla ludowców włącznie.

Autor: Mat Kliknięć: 3415 Komentarzy: 93

Platforma Obywatelska będzie miała 9 mandatów w sejmiku województwa opolskiego, 8 mandatów zdobyło Polskie Stronnictwo Ludowe, 7 - Mniejszość Niemiecka, 5 - Prawo i Sprawiedliwość i tylko jeden mandat - Sojusz Lewicy Demokratycznej. To oficjalne wyniki, podane przez Państwową Komisję Wyborczą.

Autor: Greg Kliknięć: 6948 Komentarzy: 66

Nie wiadomo, czy dotychczasową koalicję w sejmiku województwa opolskiego uda się utrzymać - wszystko zależy od wyniku wyborów. Tych oficjalnych jeszcze nie ma, ale według cząstkowych wyników podanych przez Państwową Komisję Wyborczą na Opolszczyźnie jak na razie wygrywa Polskie Stronnictwo Ludowe. Do tej pory PSL miał w sejmiku 3 mandaty, teraz może mieć ich nawet 8. Z taką liczbą mandatów ludowcy mogą starać się o fotel marszałka województwa.

Autor: Greg Kliknięć: 4139 Komentarzy: 15

Violetta Porowska z PiS startowała na radną do Sejmiku Województwa. Mimo tego, że uzyskała bardzo dobry wynik, ponad 4 tys. głosów, to nadal nie wie czy zdobyła mandat. Wszystko przez PKW, która nie policzyła jeszcze głosów. - Ci panowie nie znają słowa dymisja i słowa odpowiedzialność - powiedziała nam Violetta Porowska.

Autor: Maciej Nowak Kliknięć: 3293 Komentarzy: 0

Przez wielu obserwatorów życia politycznego marginalizowany, nie wzbudzający tylu emocji i takiego zainteresowania jak choćby najmniejsze rady miast w regionie. Sejmik Województwa Opolskiego w zbliżających się wyborach spotkał się z wyjątkowym zainteresowaniem komitetów wyborczych, które aż w liczbie 12 zgłosiły swoich przedstawicieli do mandatów. Co więcej, na zarejestrowanych listach nie brakuje znanych postaci i to nie tylko tych stricte politycznych.

Autor: Mat Kliknięć: 2807 Komentarzy: 66

Chmura tagów