• Wyświetleń: 4337
    • Dodano: 2012-08-25 / 20:47
    • Komentarzy: 40

Festiwal jedenastek w Rogowie. Odra przegrywa 0:3

Wyjazd do Rogowa zakończył się dla piłkarzy Odry Opole dotkliwą porażką 0:3. Niebiesko - czerwoni nie strzelili w tym meczu dwóch rzutów karnych.(Fot: Mat)

Po trzech remisach na początek rozgrywek III ligi opolsko – śląskiej tym razem piłkarze Odry Opole poznali smak porażki. W wyjazdowym meczu z Przyszłością Rogów niebiesko – czerwoni stracili 3 gole nie strzelając żadnego. Całe spotkanie upłynęło pod znakiem rzutów karny. Arbiter z Katowic w całym meczu podyktował ich aż cztery z czego dwóch jedenastek nie wykorzystali zawodnicy OKS.

Odważniej spotkanie rozpoczęli miejscowi. W 3. minucie z piłką na 20. metrze zastawił się Robert Żbikowski, napastnik gospodarzy i mierzonym strzałem sprawdził czujność Marcina Fecia. 2 minuty później  pod bramką OKS zrobiło się jeszcze groźniej kiedy z groźną kontrą wyszli miejscowi. Z piłką przed pole karne przedarł się Kamil Benauer ale jego uderzenie wylądowało nad poprzeczką. Optyczna przewaga gospodarzy na gola zamieniła się w 13. minucie. Szybkie podanie z własnej połowy otrzymał Dawid Hanzel, napastnik gospodarzy. Dogrania nie przeciął Maciej Michniewicz i Hanzel znalazł się oko w oko z Feciem, którego zdążył jeszcze ominąć w polu karnym a następnie umieścił futbolówkę w siatce.

Po otwarciu wyniku mecz obu jedenastkom upływał na walce w środku pola - momentami bardzo ostrej. Pierwszą klarowną sytuację na wagę wyrównania stanu gry goście z Opola mieli dopiero w 34 minucie. Ciężar gry wziął na siebie Tomasz Copik, który minął dwóch obrońców z Rogowa ale tuż przed strzałem został powalony na ziemię przez Piotra Pasia, bramkarza Przyszłości. Sędzia Bartosz Bielaś z Katowic nie miał wątpliwości i natychmiast wskazał na wapno a golkipera ukarał żółtą kartką. Do piłki podszedł Michał Filipowicz ale Paś za przewinienie zrehabilitował się w pełni i uderzenie ku radości miejscowych kibiców wybronił. Do szatni obie drużyny zeszły przy wyniku 1:0 dla Przyszłości Rogów.

Druga połowa spotkania w wymarzony sposób rozpoczęła się dla OKS. W 54. minucie arbiter dopatrzył się w polu karnym gospodarzy zagrania ręką jednego z obrońców i podyktował drugi rzut karny dla Odry Opole w tym spotkaniu. Tym razem do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Marcel Surowiak i chyba zapatrzył się na Filipowicza bo ponownie górą okazał się Piotr Paś. W 68. minucie role na boisku się się odwróciły. W polu karnym niebiesko - czerwonych faulowany przez Surowiaka był Marek Sobik i sędzia podyktował trzeci rzut karny w meczu. Okazję pewnie wykorzystał Szymon Cichecki i gospodarze prowadzili już 2:0.

W 70 minucie zakotłowało się pod bramką Odry. Zawodnicy Przyszłości dwukrotnie „zatrudnili” Fecia – najpierw strzelał Sobik a chwilę po nim Cichecki – w obu przypadkach górą był jednak golkiper OKS. Gospodarze nie ustępowali w atakach. W 73. minucie sam na sam z Feciem znalazł się Benauer, którego w polu karnym sfaulował Kacper Wdowik. Młodzieżowiec z Opola ujrzał czerwony kartonik a drugą jedenastkę dla gospodarzy na trzeciego gola w meczu dla swojej drużyny zamienił Marcin Pontus.

Mimo wysokiego prowadzenia piłkarze z Rogowa do ostatnich minut próbowali jeszcze podwyższyć wynik – z kilkoma groźnymi kontrami poradzili sobie jednak opolscy obrońcy. Bramką czy choćby składną akcją nie odpowiedziała, a nawet gdyby tak się stało, to nie zobaczyliby jej kibice z Opola – stadion przy ul. Sportowej w Rogowie opuścili bowiem w 75 minucie.

- Nie będę wcale oryginalny. Nie ma obronionych karnych. Są tylko te źle strzelone. Dwa razy uratowałem mój zespół co na pewno dodało im skrzydeł - powiedział po meczu Piotr Paś, bramkarz gospodarzy.

Zobacz rzuty karne z meczu:

2012-08-26 09:56:42 [83.13.133.*] id:905487
    M1974P: Napisał postów [13942], status [VIP] Reputacja
    oks1945 cwaniaczku ;) jakoś lipnie z tą twoją oderką hahaha ,.l.. ;)

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2012-08-26 09:59:27 [83.29.165.*] id:905488
    dżony myśliciel: Napisał postów [4678], status [VIP] Reputacja
    oderczunia nie ma cwaniaczkow, oderczunia ma tylko wielkich wiernych kibiców... ktorzy dostaja wpie*dol od wrocławia za kazdym razem
    2012-08-27 09:21:26 [89.74.41.*] id:906013
    oks1945: Napisał postów [108], status [nowy] Reputacja
    hahha dzony chyba smieszny jestes;)
    2012-08-27 10:23:27 [89.74.41.*] id:906029
    ODRA TO MY A NIE WY!!!!!!! moze MY KIBICE zagramy zamist ich na pewno beda lepsze wyniki:)
    2012-08-27 10:24:27 [89.74.41.*] id:906031
    a jak bedzie jeszcze 1 karny dla Odry to przysiegam podejde ja sam do niego i pokaze im jak sie karne strzela ! PILKARZYKI PAJACYKI!
    2012-08-27 10:29:41 [92.24.202.*] id:906034
    olenka4u: Napisała postów [43347], status [VIP] Reputacja
    Oks1945 mysle, ze jak to zrobisz to beda lepsze efekty ;) Przy okazji pozdrawiam Patyka ;) czyli Tomka. Tomek zrob jakas pokazowke i wygraj dla Odry choc ze 2-3 mecze by nie bylo tak obciachowo ;p
    2012-08-27 10:39:01 [89.74.41.*] id:906035
    olenka4u trzeba wierzyc !:D Jutro leciy i z nimi pogadamy przed klubem lepiej szybciej niz pozniej :) rok temu tez gadalismy dostli porzadny opr i zaczeli grac !
    2012-08-27 10:44:22 [92.24.202.*] id:906038
    Oks1945 to pozdrów Patyka ode mnie :)
    2012-08-26 09:48:38 [83.29.165.*] id:905483
    nie to żebym był złosliwy i się wyśmiewał z wielkiego, obdarzonego bogatą (2-letnia) skorumpowanego klubiku jak Oderka Blamaż Opole ale... hahahaha! oderka matoły schować was do stodoły!!!

2012-08-26 21:23:36 [83.26.74.*] id:905750
    blancik, ćpunku, nie bulwersuj sie żulku zacpany :)
    2012-08-26 21:58:56 [83.7.104.*] id:905787
    kris7: Napisał postów [612], status [rozpisany/na] Reputacja
    haha, blancik pokazał "wysoki poziom" kibicerki z Opola...żal...a dżony idealnie podsumował sytuację :-)
    2012-08-26 15:41:01 [46.204.100.*] id:905648
    wilczyszaniec96: Napisał postów [349], status [pismak] Reputacja
    Nie ma co się zbytnio ekscytować przecież to liga amatorska kazdy wynik jest możliwy. Dopiero w 1 lidze jest kilka zespołów, o których można powiedzieć, że są to druzyny zawodowe a wszystko w niższych ligach to amatorskie zespoły grające dla przyjemności.

2012-08-26 16:27:00 [93.181.151.*] id:905683
    rafal8: Napisał postów [1721], status [Szycha] Reputacja
    dobrze ze to tylko twoje zdanie!!!!! z którym nikt sie nie zgadza....a pierwsza liga to nie sport!!!!!!tylko biznes i zmagania 16stu firm o wpływy
    2012-08-26 16:37:55 [46.204.30.*] id:905686
    Widzisz i tu jest taki myk taką opinie wygłosił Zbigniew Boniek w kontekście naszych sukcesów na Euro. Tego człowieka może nie nalezy traktowac jak wyroczni ale na pewno zna temat dośc dobrze od środka i wie o czym mówi w kontekście polskiej piłki.
    2012-08-26 13:28:24 [164.126.90.*] id:905625
    siwy726: Napisał postów [241], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Ząb jeszcze więcej kasy daj na odrę

2012-08-26 13:22:06 [93.181.151.*] id:905620
    nie ma co szukac winnych!!! poprostu Odra jest cienka!!!!

2012-08-26 11:57:22 [178.252.29.*] id:905535
    TUBYLEC: Napisał postów [3598], status [VIP] Reputacja
    Odra jest na czele... gdy odwrócimy tabele :)

2012-08-26 12:04:24 [83.13.133.*] id:905540
    racja w całej zasranej jak narazie piłce nożnej i jej zarządach .
    2012-08-26 11:55:30 [83.7.115.*] id:905534
    Przemo2207: Napisał postów [35], status [rozkręca się] Reputacja
    W tym klubie nigdy nie będzie porządku , jak i w całej Polskiej piłce , lipa !!!!!!!!

2012-08-26 09:20:52 [178.252.17.*] id:905475
    może lepiej dlka tej druzyny jak pojda w slad Fecia i Copika jak zaczna pracowac w OBI zamiast grac w pilke ...

2012-08-26 09:11:50 [178.182.220.*] id:905474
    amigo: Napisał postów [665], status [rozpisany/na] Reputacja
    Potrzebą chwili nazwę "Odra" zamienić na "Szmacianka". I wtedy nikt nie ma prawa krytykować klasę tej drużyny.

2012-08-26 03:42:08 [89.74.180.*] id:905454
    Bzdury: Napisał postów [267], status [maniak] Reputacja
    zenada, rozwiazac to w cholere, tylko wstyd dla miasta lepiej wogole nie miec pilki w Opolu niz takie cos :)

2012-08-26 00:31:01 [83.7.123.*] id:905451
    drań73: Napisała postów [17440], status [VIP] Reputacja
    chłopaki w klubie wszyscy wyżelowani w cali w ciuchahch z adika i słuchawkami na uszach... ale sprzęt nie gra.

2012-08-26 00:27:39 [89.73.178.*] id:905448
    Opole ŚRU: Napisał postów [454], status [starszy pismak] Reputacja
    może teraz coś ich tknie :))) ... do dzieła Panie Polak i cała reszta :))) ale tak czy siak masakra żeby takie coś hhhhmmmmmm

Hubertus: Napisał postów [31356], status [VIP] Reputacja
    ...cztery karne,w tym dwa niewykorzystane....być może nastąpiła pomyłka i był to mecz "Laskarzy" a nie "piłkarzy" ?!

2012-08-25 22:00:35 [89.74.191.*] id:905415
    chrząszcz: Napisał postów [5398], status [VIP] Reputacja
    co w tym dziwnego ? ...zero zaskoczenia .... standard ...."Po trzech remisach na początek rozgrywek III ligi opolsko – śląskiej tym razem piłkarze Odry Opole poznali smak porażki. W wyjazdowym meczu z Przyszłością Rogów niebiesko – czerwoni stracili 3 gole nie strzelając żadnego" ... szkoda każdego słowa ... dno