• 0
 
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 894
  • Dodano: 2019-04-15 / 08:00
  • Komentarzy: 0

Warszawska drużyna zwycięzcą pionierskiego maratonu programowania

 
 
Warszawska drużyna zwycięzcą pionierskiego maratonu programowania

fot. Organizator

Ponad 5000 linijek kodu oraz 22 modele matematyczne - to efekty weekendowego Hackathon DANONE AI Masters Opole 2019, pierwszego tego typu wydarzenia w regionie. Wzięło w nim udział 70 pasjonatów programowania, którzy swoje projekty tworzyli pod okiem uznanych ekspertów z Polski oraz z zagranicy. Wypracowane rozwiązania z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji, mogą znaleźć realne zastosowanie w przemyśle.


W miniony weekend Opole stało się stolicą programowania, a to za sprawą specjalnego maratonu, w którym wzięły udział zespoły z Opola, ale również z Katowic, Poznania, Krakowa, Warszawy czy nawet z Ukrainy oraz Indii. Przez blisko 24 godziny uczestnicy zmagali się z zadaniem, przygotowanym specjalnie na tę okazję przez specjalistów z Nutricia Zakłady Produkcyjne - firmy będącej częścią grupy spółek DANONE.

Drużyny wykazały się ogromnym zaangażowaniem i determinacją. Dlatego gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, którzy dzięki udziałowi w wydarzeniu nie tylko zdobyli cenne doświadczenie, ale również rozwinęli swoją sieć kontaktów o znanych na świecie ekspertów. Naszym głównym celem było stworzenie w Opolu przestrzeni, gdzie doświadczeni programiści, studenci oraz eksperci z obszaru tzw. uczenia maszynowego mogli wspólnie pracować i wymieniać się wiedzą. - mówi Michał Wojczyszyn z Parku Naukowo-Technologicznego, organizator opolskiego hackathonu.

Opolski hackathon przyciągnął programistów z całej Polski a nawet Ukrainy i Indii. W Hackathonie zwyciężyła drużyna z Warszawy, w skład której wchodzili: Karolina Seweryn, Olaf Skrabacz, Szymon Sapkowski oraz Dawid Lipski. Na rozwiązanie zadania, z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji w procesach produkcyjnych, zespół potrzebował niecałych 21 godzin. Główną nagrodą dla zespołu jest voucher w wysokości 10 tys. zł ufundowany przez Nutricia Zakłady- głównego partnera wydarzenia i za razem firmę, która stawia na innowacyjne rozwiązania. - Duża kompleksowość działania naszych zakładów, w połączeniu z najwyższymi standardami jakościowymi, jakie towarzyszą produkcji kierowanej do konsumentów ze szczególnymi potrzebami żywieniowymi - to uwarunkowania, w których innowacyjne technologie odgrywają szczególną rolę. Chętnie sięgamy po nowoczesne rozwiązania, dlatego wspieramy tego typu inicjatywy w regionie, którego częścią się czujemy. - mówi Andrzej Drosik, Dyrektor Nutricia Zakłady Produkcyjne w Opolu.

Po raz pierwszy opolski Hackathon został poświęcony zastosowaniu innowacyjnych technologii w procesach produkcyjnych. Zadanie, przed którym stanęli uczestnicy nie było proste. Wymagało wiedzy z zakresu coraz bardziej popularnej - choć nadal wąskiej dziedziny - jaką jest uczenie maszynowe oraz Przemysł 4.0. Są to rozwiązania, po które firmy sięgają coraz częściej.

IT to sektor, który rozwija się dziś najszybciej na świecie. Włączamy się w nurt pozytywnego wykorzystania tego systemu i wsparcia nim gospodarki, między innymi dzięki działaniom w Parku Naukowo-Technologicznym czy współpracy z uczelniami z regionu. Niedawno otworzyliśmy również Centrum Projektowania Inżynierskiego z serwerownią. Cieszymy się, że z jedną z największych firm z naszego najbliższego otoczenia, DANONE, zrealizowaliśmy w mieście ten projekt, który korzystnie wpływa na rozwój innowacyjności w regonie oraz tworzy przyjazne warunki do wzrostu przedsiębiorczości - mówi wiceprezydent Opola, Maciej Wujec.

Maraton projektowania to kolejne ważne dla regionu wydarzenie, w jakie zaangażowała się opolska NUTRICIA. Firma od lat, konsekwentnie wspiera lokalne społeczności i pozytywnie wpływa na rozwój gospodarczy regionu opolskiego, którego integralną częścią się czuje.
Patronat 24opole
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".