• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1504
  • Dodano: 2023-12-11 / 21:55
  • Komentarzy: 0

  Ponad 5 tys. zł uzbierano podczas charytatywnego maratonu Zumby

  (Fot. Dżacheć)

  Ponad setka żwawo ruszających się uczestników i ponad 5 tysięcy złotych uzbieranych na szczytny cel. To wstępne podsumowanie Mikołajkowego Charytatywnego Maratonu Zumby.


  Parkiet Toyota Park w sobotnie popołudnie bardzo szybko zapełnił się entuzjastami tańca, a cel był szczytny - zbierano na potrzeby i rozwój Fundacji FREE, która ostatnio przebudowała swój budynek. W ubiegłym roku Fundacja rozpoczęła przebudowę budynku, w którym odbywają się zajęcia. Koszt inwestycji wyniósł ok. 1,5 mln, z czego 900 tys. udało się pozyskać z Funduszy Unijnych. Remont został zakończony w październiku tego roku. Tak ogromna inwestycja była dla społeczników prowadzących Fundację ogromnym wyzwaniem i wysiłkiem. Ponieważ Fundacja wspiera dzieciaki, tak sobotnia zumba wspomogła Fundację.

  - Nasz sobotni maraton to drugie wydarzenie charytatywne o takiej skali w tym roku. Maraton, który odbył się w marcu spotkał się z ogromnym odzewem. W Opolu zumba cieszy się ogromną popularnością, a my w tej sportowej inicjatywie, chcemy pomóc w rozwoju dzieci będących podopiecznymi fundacji FREE - mówią Organizatorzy "Charytatywnego Maratonu Zumby w Opolu".

  Na parkiecie w ciągu trzech godzin tańczyło ponad 100 uczestników, w tym również panowie. Każdy z nich, za swój udział wpłacił kwotę 40 zł lub wyższą. Organizatorzy dodają, że równocześnie prowadzona była zbiórka online, co wstępnie pozwoliło oszacować wpłaty na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

  FREE - Fundacja Rozwoju Edukacji Empatycznej, to miejsce dla naszych dzieci, w którym się uczą siebie i od siebie nawzajem, rozwijają i bawią się. Jest to miejsce, w którym codziennie od godz. 8:00-15:00 z dziećmi w edukacji domowej pracują nauczyciele, terapeuci i rodzice. Do FREE uczęszczają dzieci pełnosprawne, wyjątkowo uzdolnione, niepełnosprawne i ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. We FREE w pełni realizujemy idę edukacji włączającej i rehabilitacji społęcznej dzieci z niepełnosprawnościami.  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".