• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1761
  • Dodano: 2018-05-16 / 16:27
  • Komentarzy: 0

87 medali dla Opolan na Mistrzostwach Polski Taekwon-do w Kaliszu

 
 
87 medali dla Opolan na Mistrzostwach Polski  Taekwon-do w Kaliszu

(Fot. Opolski Klub Sportów Walki)

Zawodnicy z Opolskiego Klubu Sportów Walki, na Mistrzostwach Polski Taekwon-do w Kaliszu osiągnęli wielki sukces zdobywając 32 złote, 31 srebrnych i 24 brązowe medale, oraz 5 powołań do Kadry Narodowej.


Blisko 600 zawodników z całego kraju wystartowało pod koniec kwietnia w Mistrzostwach Polski w Taekwon-do w Kaliszu. Podczas trwania mistrzostw wyłoniono Kadrę Narodową, która w sezonie 2018/2019 będzie reprezentowała nasz kraj na zawodach międzynarodowych.

Opolski Klub Sportów Walki reprezentowało 87 zawodników i zawodniczek trenujących w naszych sekcjach w Grodkowie, Nysie, Brzegu, Kędzierzynie-Koźlu, Korfantowie, Namysłowie, Oławie, Raciborzu, Głuchołazach i Prudniku.

- Nie wszyscy nasi zawodnicy wrócili z medalami odpadając w eliminacjach, jednakże zaprezentowali się z dobrej strony zdobywając doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. W bardzo wielu walkach finałowych bój pomiędzy sobą toczyli zawodnicy z naszego klubu zajmując 1 i 2 miejsce. Zdarzało się również, że nasi zawodnicy zajmowali całe podium - mówi Marek Wyka z Opolskiego Klubu Sportów Walki.

Do Kadry Narodowej zakwalifikowali się Tymoteusz Nowak z Prudnika, Jakub Gębala z Głuchołaz, Oliwia Raduchowska z Namysłowa, Jowita Szylar i Adam Janiszewski z Grodkowa.

Należy również podkreślić, iż jeden z naszych sędziów, Grzegorz Kulpa z Nysy, po Mistrzostwach otrzymał powołanie na jednego z trzech Sędziów Międzynarodowych z Polski na sezon 2018/2019 i razem z Kadrą Narodową będzie uczestniczył w imprezach zagranicznych.

- Należy również docenić ciężką pracę naszych trenerów, którzy przygotowywali zawodników do wszystkich imprez w tym sezonie tj. Marek Wyka 5 dan, Mateusz Rojowski 4 dan, Rafał Wilk 2 dan, Michał Żurawiecki 1 dan , Damian Walaszek 1 dan, Paweł Klimczak 1 dan.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".