• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 17523
  • Dodano: 2023-11-11 / 15:20
  • Komentarzy: 1

  Uczcili niepodległość na biegowo! Za nami 1. Opolski Bieg Niepodległości w Grudzicach

  Listy startowe na wyzwanie biegowe rzucone przez Stowarzyszenie Klub Biegowy Odra Opole zapełniły się w zaskakującym tempie. Nic dziwnego, uczestnicy potwierdzają, że już czekają na przyszłoroczną imprezę.


  Ponad 150 biegaczy, większość w barwach narodowych pokonała leśną trasę biegu niepodległościowego. 1. Opolski Bieg Niepodległościowy to pierwsza impreza sportowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Klub Biegowy Odra Opole. Organizatorzy zakładali różne scenariusze powodzenia tego pomysłu, jednak ostatecznie mogą śmiało stwierdzić, że to dobry krok w stronę pielęgnowania ducha sportu i patriotyzmu.

  Kampa Paweł, Oliwa Piotr i Gromek Grzegorz jako pierwsi przekroczyli metę w biegu głównym na 10 km. Tuż za nimi zameldowała się pierwsza kobieta, Krystyna Pawlik reprezentująca Mafia Team Lubliniec, po niej Iwona Kuś z Klubu Biegowego Odra Opole i na trzecim miejscu Mazurek Małgorzata z Opola.

  Spora rywalizacja rozegrała się w biegu na 5 km, gdzie do ostatnich metrów biegacze walczyli o podium. Bieg zwyciężył Penc Grzegorz z Opola, za nim Paweł Czykieta (Polaris Running Team) i Kern Ryszard (KB Odra Opole).

  Wśród kobiet najszybsza na "piątkę" była Kiedrowicz Monika z Oławy, Marcinów Natalia (Stajniak Team Opole) i Pilawka Agata z Opola.

  Również pogoda dziś była sprzyjająca. Mimo zapowiadanego deszczu, wyszło słońce. Organizatorzy liczą, że bieg z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na stałe wejdzie do kalendarza imprez sportowych w Opolu.

  Zdjęcie (1/91)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-04-01 23:16:10 [152.37.85.*] id:1671555  
  Bartek1939: Napisał postów [170], status [wyjadacz] Reputacja
  Brawo. Szacunek

  Nick:
  Treść: