• Autor: Sportowy Krecik
    • Wyświetleń: 1353
    • Dodano: 2018-03-18 / 02:09

Futsalowa Odra przegrała w Gliwicach

Mecz 18. kolejki I ligi futsalu to starcie Gliwickiego Stowarzyszenia Futsalu z Opolską Odrą. Spotkanie na wyjeździe niestety nie należało do udanych w wykonaniu podopiecznych Tomasza Ciastki. Odra przegrała 0:2 i powraca z meczu w Gliwicach bez punktu.

Mecz od początku nie układał się dla opolskiego zespołu. Pierwsze strzały gospodarzy minęły światło bramki podobnie jak uderzenia niebiesko czerwonych. Wynik spotkania otworzył już w 4 minucie Jakub Węgiel, który w szybki sposób dał prowadzenie miejscowym. Odra nie poddała się tak łatwo i coraz mocniej atakowała. Niestety żaden strzał ekipy z Opola nie zagroził bramce rywala. Kilka uderzeń, między innymi Pawła Boczarskiego mogły sprawić uśmiech i radość na opolskich twarzach, lecz wyśmienicie bronił tego dnia w gliwickim zespole Łukasz Bogdziewicz. Wynik 1:0 dla gospodarzy utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron opolanie zagrali agresywniej. Coraz to lepiej konstruowane sytuacje po stronie niebiesko czerwonych niestety nie kończyły się "przedziurawieniem siatki". Mimo wielu akcji nie udało się wyrównać wyniku. Kolejne niezrozumiałe decyzje sędziego skutkowały przedłużonymi rzutami karnymi, po jednym dla każdej ze stron. Najpierw ekipa miejscowych spudłowała, a zawodnicy z Opola mogli jeszcze powalczyć. W końcówce Odra zaryzykowała i grała z wycofanym bramkarzem. To rozwiązanie się nie opłaciło, bowiem po stracie w polu karnym rywali, piłkę z odległości całego boiska uderzył Tomasz Lutecki i było "po meczu". Szansę na honorowego gola miał Paweł Boczarski, lecz nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego dla Odry. Ostatecznie FK Odra Opole przegrała mecz na wyjeździe z GSF-em Gliwice 0:2. Kolejny mecz już w następny weekend w Rudzie Śląskiej z tamtejszą Gwiazdą.