• Wyświetleń: 1289
    • Dodano: 2018-03-08 / 09:44

Gwardia przegrała z Chrobrym

W środę w meczu "Różowej Wstążki" Gwardia Opole podejmowała przed własną publicznością rywali z Głogowa. Do połowy spotkanie było wyrównane, lecz po zmianie połów to przyjezdni zdominowali wyjazdowy parkiet. Chrobry wygrał w Okrąglaku 28:23 i zabiera punkty na Dolny Śląsk.

Początek meczu należał do gości. Głogowianie bardzo pewnie poczuli się na parkiecie w Okrąglaku. Wyszli na prowadzenie i od pierwszych minut, Gwardziści wiedzieli, że nie będzie dziś łatwego meczu. Opolanie doprowadzili jednak do wyrównania, a impulsem do nadrabiania strat była obrona karnego przez Malchera. Chwila wyrównanej walki nie trwała zbyt długo. Miejscowi postawili na wzmożony atak, a celne wykończenia Siwaka, czy Mauera dały na moment prowadzenie dla gospodarzy. Głogowianie w końcówce połowy wyrównali i na półmetku rozgrywki "Różowej Wstążki" na tablicy wyników widniał remis 13:13.

Słabsza ofensywa po stronie Gwardii utrzymywała się przez większa część drugiej połowy. Mimo iż ponownie na chwilę miejscowi objęli prowadzenie, szybko zostało ono zniwelowane na rzecz Chrobrego. Brak skuteczności w ataku i wyśmienita dyspozycja w drugiej części meczu Kapela nie pozostawiały złudzeń na to, kto zdobędzie dzisiaj upragnioną "victorię". Jankowski oraz Łangowski dostali po czerwieni za kary i zrobiło się nieciekawie. Głogowianie wyszli na prowadzenie i konsekwentnie powiększali różnicę punktową. Gwardziści nie zdołali już dogonić wyniku i musieli się pogodzić z porażką we własnej hali. Ostatecznie Gwardia przegrała 23:28 z Chrobrym Głogów.