• Wyświetleń: 4330
    • Dodano: 2017-05-01 / 08:56

ECO UNI Opole w turnieju finałowym

W niedzielnym spotkaniu we własnej hali, podopieczne Patryka Fogla pokonały Energetyk Poznań 3:1. Wygrana 3:0 z tym przeciwnikiem oznacza awans do turnieju finałowego. Opolanki są o krok od zaprezentowania się na parkietach I ligi.

W pierwszym secie z dobrej strony zaprezentowały się zawodniczki z Poznania. Wyjście na prowadzenie i konsekwentna gra na punkty przez rywalki było zaskoczeniem dla gospodyń. Prężnie odrabiające wynik miejscowe niestety nie zdążyły doprowadzić do wyrównania i w ostateczności przegrały premierową odsłonę 18:25.

Na szczęście w dalszej części meczu wygrywały już tylko opolanki. Szybki, bardzo dobry początek drugiego seta to powrót na właściwe tory przez zawodniczki ECO. Konsekwentne powiększanie przewagi przy dobrej grze na siatce i braku większych błędów pozwoliło górować w tej odsłonie i doprowadzić do wyrównania w setach (25:12).

Trzeci set znów należał do UNI. Ponownie w początkowych piłkach ECO wypracowało sobie przewagę punktową, której nie oddały aż do samego końca. Rywalki próbowały podgonić wynik, lecz nie starczyło sił w końcówce aby doprowadzić chociażby do remisu i walki łeb w łeb. Celne zagrywki i błędy w szeregach ekipy Energetyka pozwoliły triumfować 25:19.

Czwarty, bardzo nerwowy set to wyrównana walka po obu stronach parkietu. Walka punkt za punkt została przerwana w środkowej części partii przez opolanki, które opanowały własną halę i powoli wychodziły na prowadzenie. Fantastyczna gra w końcówce doprowadziła do wygrania 25:18 i triumfowania 3:1 w całym meczu. Zwycięstwo w niedzielę oznacza koniec zmagań z Energetykiem Poznań i awans do turnieju finałowego.