• Wyświetleń: 811
    • Dodano: 2024-02-01 / 20:04

UNI Opole w następnej fazie Tauron Pucharu Polski!

We Wrocławiu siatkarki Nicoli Vettoriego pokonały miejscowy Volley w czterech setach

Coraz bliżej finałowej czwórki! UNI Opole w 1/8 finału pokonało #Volley Wrocław 3:1-ego i awansował do ćwierćfinału Tauron Pucharu Polski.

W pierwszym secie od początku prowadziły opolanki - i długo zanosiło się na pogrom, gdyż w końcówce było 23:14 dla przyjezdnych. Miejscowe odrobiły jednak trochę strat serią pięciu oczek z rzędu, lecz to było tyle, na co było stać w tej odsłonie wrocławianki.

Druga partia to była prawdziwa siatkarska batalia. Początek należał do opolanek (7:4), następnie to Volley prowadził (10:8), potem znów UNI (16:12), na chwilę wygrywały wrocławianki (18:17), w końcówce ponownie opolanki (23:20), ale rywalizacja ostatecznie zatrzymała się przy wyniku 33:31, dla gospodarzy.

To jednak był ich jedyny skalp w tej rywalizacji. Już w następnej odsłonie, UNI wróciło do gry z pierwszego seta, który wygrało do siedemnastu, a czwarta partia, początkowo dobrze układała się dla Volleya, który wygrywał nawet 15:12, ale opolanki zdołały to odrobić i wygrać ostatecznie 25:21, a w całym meczu 3:1

#Volley Wrocław - UNI Opole 1:3 (19:25, 33:31, 17:25, 21:25