• Wyświetleń: 764
    • Dodano: 2024-01-16 / 08:08

UNI Opole wygrywa w Kaliszu!

MVP spotkania została Marta Pamuła, która zdobyła dziewiętnaście punktów.

Wymarzona ósemka coraz bliżej! Siatkarki Nicoli Vettoriego wygrały z Energa MKS-em Kalisz 3:1 i zrobiły poważny krok w kierunku do fazy play-off.

W przypadku wygranej za komplet punktów przez kaliszanki, te mogły przeskoczyć opolanki w tabeli Tauron Ligi. I z początku pierwszego seta prowadziły (3:0), lecz UNI nie miało problemów z doścignieciem rywalek i ich wyprzedzeniem (4:5), a następnie z wygraniem tej partii do dwudziestu.

Znacznie więcej działo się w kolejnej części gry. Przyjezdne zbudowały sobie bezpieczną przewagę, która wynosiła nawet pięć punktów przy stanie 16:11. Wtem, do gry wróciła Energa, która zdołała wyrównać i rywalizacja do końca seta była niezwykle zacięta - a ostatecznie zakończyła się wygraną przyjezdnych 28:26 i w całym meczu było już 2:0 dla UNI.

Trzecia partia to jednak kontrola kaliszanek od początku do końca i te stanęły przed szansą doprowadzenia do tie-breaka. Na to jednak opolanki sobie nie pozwoliły - i pewnie zakończyły czwartego seta do dziewiętnastu i cały mecz w czterech odsłonach, pozostając na szóstej lokacie w tabeli, a odskakując od ósmych rywalek z Kalisza na pięć punktów

Energa MKS Kalisz - UNI Opole 1:3 (20:25, 26:28, 25:20, 19:25)