• Wyświetleń: 1866
    • Dodano: 2017-01-15 / 15:57

Siatkarki ECO wracają na fotel lidera

ECO AZS Uni Opole w wyjazdowym meczu pokonało Sokół 43 Katowice 0:3. Opolanki pojechały do Katowic w roli faworyta i nie zawiodły kibiców swojej drużyny. Łatwo wygrane spotkanie dało cenne punkty, po których ECO zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli.

Początkowe prowadzenie Katowic w pierwszym secie było wynikiem błędów naszych zawodniczek w ataku. Piłki w aut, czy nieudane bloki, po przerwie wykorzystanej przez Patryka Fogla, obróciły się o 180 stopni. Od stanu po 11 obie ekipy walczyły punkt za punkt, nie odskakując rywalkom nawet na dwa oczka. W końcowej fazie seta skoncentrowana Inez Pfeifer, swoimi atakami oraz ostatecznym podwójnym blokiem z Patrycji Rygalik, dały powody do radości całej drużynie 25:27.

W drugim secie opolanki od pierwszego gwizdka były skoncentrowane i nadawały rytm grze. Najpierw wypracowały sobie kilku-punktowe prowadzenie, by potem znów zremisować, tym razem po 7. W tej partii to ECO dyktowało warunki siatkarskiej rozgrywki. Zawodniczki z Opola rozgromiły rywalki w tej części 12:25. Dobrze w tym secie zaprezentowała się Dominika Witowska, która jest nowym nabytkiem drużyny uniwersyteckiej.

Trzeci set to ponowne nerwy na boisku. W pierwszych zagrywkach, kibice mogli zaobserwować walkę punkt za punkt. Dopiero od stanu po 9, ECO potrafiło znowu wypracować sobie minimalną przewagę, która z ataku na atak, przybliżało ich do wygranej. Końcowy efekt dobrej gry naszych zawodniczek to 20:25. Łatwo wygrany pojedynek 0:3 pozwolił objąć tak zwany fotel lidera z dorobkiem 32 punktów na koncie.

2017-01-15 19:28:42 [89.74.189.*] id:1502729
    Brawo Panie, niebawem ekstraklasa, okrąglak akurat wyremontują :)