• Wyświetleń: 1862
    • Dodano: 2017-01-07 / 23:18
    • Komentarzy: 3

ECO UNI Opole wciąż góruje na parkietach II Ligi

ECO UNI Opole w swoim pierwszym spotkaniu u siebie w nowym roku pokonało Łaskovię Łask 3:2. Hala Sportowa II LO przy ul. Pułaskiego 3 wypełniona po brzegi kibicami, dała silny doping i pomogła drużynie Patryka Fogla wygrać sobotnie spotkanie.

Pierwsza część meczu charakteryzowała się dokładną grą przez środek zawodniczek z Opola. Skuteczne ataki pozwoliły wyjść na wysokie prowadzenie dopiero na półmetku seta. Konsekwentna gra dała ECO wygraną w tej części 25:17.

W drugiej odsłonie Opolanki kontynuowały zwycięską passę. Dobra gra w obronie pomogła w skutecznej ucieczce na punkty w środku rozgrywki. W końcowej fazie Łask potrafił podgonić wynik, aż do stanu po 25. Lecz znakomicie zdobyte szybkie 2 punkty dały kibicom powód do świętowania (27:25).

Trzeci set to lepsza gra zawodniczek Łaskovii. Brak skuteczności w rozegraniu i częste błędy podopiecznych Fogla, bezwzględnie wykorzystały przeciwniczki. Nie zabrakło nerwowości w końcówce i niestety ECO musiało uznać wyższość gości w tym secie, przegrywając 22:25.

Czwarta odsłona to znów przewaga przyjezdnych. Pomimo wzmożonego dopingu ze strony Opola, który był silnym elementem tego spotkania, nie poradziły sobie z ciągle atakującymi rywalkami. Przegrany set do 21 dał dużo do myślenia kibicom – jak się później okazało, dobrze że nie sprawdziło się siatkarskie przysłowie.

Decydujący set należał już do zawodniczek uniwersyteckich. Opolanki przebudziły się w końcówce i szczęśliwie doprowadziły do wygrania ostatniej partii 15:10. MVP meczu została Magdalena Woźniczka, która wielokrotnie górowała w ataku zdobywając 23 punkty w całym meczu.

Kolejny mecz ECO we własnej hali 21 stycznia z Zorzą Wodzisław Śląski.

2017-01-08 10:49:34 [93.181.151.*] id:1500867
    Rolnikos: Napisała postów [9257], status [VIP] Reputacja